Ogłoszenia - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 24.05.2020
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 24.05.2020

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

24.05.2020

 

 


 • Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 15.30 nabożeństwo majowe. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele naszej Parafii. Dziękujemy Parafianom za wszelkie wsparcie materialne, za ofiary składane w kościele i przelewy bankowe. Pamiętajmy, że świątynia, probostwo i dom katechetyczny są naszym wspólnym dobrem.
 • Powróciliśmy do normalnego porządku Mszy Św. w tygodniu i w niedzielę. Dopuszczalna liczba osób w naszym kościele to 75 osób. Chcemy w dalszym ciągu umożliwiać naszym Parafianom duchowe uczestnictwo we Mszy Św. niedzielnej, dlatego Eucharystia o godz. 10.30 jest transmitowana online. Dotyczy to szczególnie ludzi chorych, starszych, mających obawy. Link do transmisji: https://www.youtube.com/channel/UCI47gUK85DaYLHDGwoyFazA/. Profil na Facebooku był utworzony jedynie tymczasowo, aby umożliwić transmisje podczas epidemii, dlatego jego działanie zostało zawieszone. Jeżeli jest chętna osoba, która zdecyduje się prowadzić Facebooka parafialnego rzetelnie i na stałe, proszona jest o kontakt z ks. Proboszczem.
 • Prosimy, aby siadać tylko w oznaczonych miejscach. Uczestnicy liturgii muszą mieć przysłonięte usta i nos. Nie można obchodzić ołtarza podczas ofiarowania. Prosimy także, aby od uczestnictwa we Mszy Św. w kościele powstrzymywały się osoby mające jakąkolwiek niedyspozycję zdrowotną związaną z drogami oddechowymi oraz rodzice z małymi dziećmi, które muszą się przemieszczać. Można skorzystać z transmisji online.
 • Ks. Biskup Gliwicki podtrzymuje udzielenia wszystkim diecezjanom oraz osobom przebywającym na terenie diecezji gliwickiej dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Przypominamy, że z dyspensy mogą skorzystać osoby starsze chore, przebywające w izolacji czy na kwarantannie, mające uzasadnione obawy. Dyspensa nie oznacza zwolnienia z obowiązku świętowania niedzieli i oddania w tym dniu czci Bogu. Dlatego też osoby wierzące pozostające w domach, winny w niedzielę uczestniczyć we Mszy Św. za pośrednictwem radia lub telewizji.
 • Zachęcamy, aby przyjmować Komunię Św. na rękę, przy uwzględnieniu stosownych odległości między osobami. Jeżeli ktoś chce przyjąć Komunię Św. do ust powinien podejść na końcu.
 • Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
 • Rozpoczęliśmy nowennę do Ducha Świętego. Będziemy ją odmawiać codziennie w ramach nabożeństw popołudniowych. Za pobożny i publiczny udział można zyskać odpust częściowy.
 • W poniedziałek o godz. 15.00 zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosier­dzia” w naszej świątyni.
 • We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Zapraszamy mamy na nabożeństwo majowe w ich intencji.
 • W środę zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 18.00 na Mszę Św.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia do naszego kościoła. Na nabożeństwo z kapłanem zapraszamy szczególnie członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i Miłosierdzia Bożego.
 • Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach majowych. Spotykamy się codziennie przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. W nabożeństwie może uczestniczyć 75 osób.
 • Będziemy w dalszym ciągu kontynuować codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30 w intencji oddalenia epidemii. Zapraszamy Parafian do wspólnej, rodzinnej modlitwy zarówno w naszej świątyni jak również w domach.
 • Intencje mszalne zamówione na czwartki o godz. 17.00 są przeniesione na godz. 18.00 z powodu odwołania Mszy Św. szkolnej.
 • W sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. do godz. 17.30.
 • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 • Odwiedziny chorych są możliwe tylko w niebezpieczeństwie śmierci.
 • Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek od 16.00 do 18.00, w środę od 17.00 do 18.00, w czwartek od 9.00 do 10.00 i w piątek od 8.00 do 10.00. Prosimy o zamawianie intencji mszalnych. Pamiętajmy, że pomimo naszej fizycznej nieobecności na Mszach Św., ich duchowe owoce, dla nas lub naszych zmarłych, są takie same.
 • Zwracamy się z gorącą prośbą, aby osoby mające objawy jakiejkolwiek infekcji lub czekające na wynik wymazu dot. zakażenia koronawirusem nie przychodziły ani do kościoła, ani do kancelarii ze względu na dobro nas wszystkich.
 • Na naszej stronie internetowej znajdują się wskazania dla rodziców odnośnie przygotowania dzieci i samej uroczystości. Prosimy także, aby na bieżąco śledzić wszystkie ogłoszenia parafialne.
 • Kurs na wychowawców kolonijnych odwołany z powodu epidemii zostaje przeniesiony na nowy rok szkolny, tj. 25-27 września. Koszt całego kursu wynosi 100 zł.
 • Narzeczonych chcących skorzystać z nauk przedmałżeńskich informujemy, że odbędą się one 5, 12 i 19 czerwca o godz. 19.00 w kościele. Dodatkowe informacje dla narzeczonych można znaleźć na naszej stronie internetowej.
 • 17 czerwca odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Można wpisywać się na listę w zakrystii.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego, gazetę Różaniec oraz Informator Parafialny.