Ogłoszenia - VI Niedziela Wielkanocna - 17.05.2020
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - VI Niedziela Wielkanocna - 17.05.2020

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

17.05.2020

 

 

 • Przeżywamy VI niedzielę wielkanocną. O godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 • Powróciliśmy do normalnego porządku Mszy Św. w tygodniu i w niedzielę. Zgodnie z nowymi przepisami we Mszy Św. mogą uczestniczyć 52 osoby. Rzeczą oczywistą jest, że pierwszeństwo uczestnictwa we Mszy Św. mają osoby, które na dany dzień zamówiły intencję mszalną, dlatego prosimy, aby przychodziły one do kościoła piętnaście minut przed Eucharystią. Chcemy w dalszym ciągu umożliwiać naszym Parafianom duchowe uczestnictwo we Mszy Św. niedzielnej, dlatego Eucharystia o godz. 10.30 jest transmitowana online. Dotyczy to szczególnie ludzi chorych, starszych, mających obawy i tych, którzy nie wejdą do kościoła ze względu na ograniczenie liczby miejsc. Link do transmisji:

https://www.facebook.com/Parafia-Świętego-Krzyża-Bytom-Miechowice-107833527517414/ lub

https://www.youtube.com/channel/UCI47gUK85DaYLHDGwoyFazA/

 • Prosimy, aby siadać tylko w oznaczonych miejscach. Uczestnicy liturgii muszą mieć przysłonięte usta i nos. Nie można obchodzić ołtarza podczas ofiarowania. Prosimy także, aby od uczestnictwa we Mszy Św. w kościele powstrzymywały się osoby mające jakąkolwiek niedyspozycję zdrowotną związaną z drogami oddechowymi oraz rodzice z małymi dziećmi, które muszą się przemieszczać. Można skorzystać z transmisji online.
 • Ks. Biskup Gliwicki podtrzymuje udzielenia wszystkim diecezjanom oraz osobom przebywającym na terenie diecezji gliwickiej dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Przypominamy, że dyspensa nie oznacza jednak zwolnienia z obowiązku świętowania niedzieli i oddania w tym dniu czci Bogu. Dlatego też osoby wierzące pozostające w domach, winny w niedzielę uczestniczyć we Mszy Św. za pośrednictwem radia lub telewizji.
 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele naszej Parafii – zakupienie opału na przyszły sezon grzewczy. Dziękujemy Parafianom za wszelkie wsparcie materialne Parafii, za ofiary składane w kościele i przelewy bankowe. Pamiętajmy, że świątynia, probostwo i dom katechetyczny są naszym wspólnym dobrem.
 • Zachęcamy, aby przyjmować Komunię Św. na rękę, przy uwzględnieniu stosownych odległości między osobami. Jeżeli ktoś chce przyjąć Komunię Św. do ust powinien podejść na końcu. Zachęcamy także do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
 • Zgodnie ze wskazaniami Episkopatu będziemy w dalszym ciągu kontynuować codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30 w intencji oddalenia epidemii. Zapraszamy Parafian do wspólnej, rodzinnej modlitwy.
 • Intencje mszalne zamówione na czwartki o godz. 17.00 są przeniesione na godz. 18.00 z powodu odwołania Mszy Św. szkolnej.
 • Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach majowych. Spotykamy się codziennie przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. W nabożeństwie mogą uczestniczyć 52 osoby.
 • W poniedziałek, 18 maja, przypada 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły, Św. Jana Pawła II. W związku z tym, nabożeństwo majowe będzie dziękczynieniem Bogu za wstawiennictwem Matki Bożej za życie i posługę naszego Papieża. Ta sama intencja będzie związana z różańcem o godz. 20.30. Msza Św. dziękczynna za życie i pontyfikat Św. Jana Pawła II zostanie odprawiana w przyszłą niedzielę o godz. 10.30.
 • Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. młodzieżową w poniedziałek, 18 maja o godz. 19.30. Będziemy się modlić wraz Janem Pawłem II w intencji KSM-u, młodzieży studiującej i maturzystów. Osoby niepełnoletnie muszą przynieść ze sobą zgodę od rodziców na uczestnictwo w Eucharystii.
 • W poniedziałek, wtorek i środę będziemy przeżywać dni modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. W poniedziałek i we wtorek procesje odbędą się w ramach nabożeństw majowych, a w środę po Mszy Św. wieczornej.
 • W środę zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę do MBNP, a o godz. 18.00 na Mszę Św.
 • Od piątku, 22 maja, rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego. Za pobożny i publiczny udział można zyskać odpust częściowy.
 • Przerwane z powodu epidemii nauki przedślubne, temat trzeci: "Odpowiedzialne rodzicielstwo", odbędą się w piątek, 22 maja o godz. 18.30 w kościele. Narzeczonych chcących skorzystać z nauk przedmałżeńskich informujemy, że odbędą się one 5, 12 i 19 czerwca w kościele. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o telefoniczne zapisywanie się na listę w kancelarii. Dodatkowe informacje dla narzeczonych można znaleźć na naszej stronie internetowej.
 • W sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. do godz. 17.30.
 • Odwiedziny chorych są możliwe tylko w niebezpieczeństwie śmierci.
 • Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek od 16.00 do 18.00, w środę od 17.00 do 18.00, w czwartek od 9.00 do 10.00 i w piątek od 8.00 do 10.00. Prosimy o zamawianie intencji mszalnych. Pamiętajmy, że pomimo naszej fizycznej nieobecności na Mszach Św., ich duchowe owoce, dla nas lub naszych zmarłych, są takie same.
 • Zwracamy się z gorącą prośbą, aby osoby mające objawy jakiejkolwiek infekcji lub czekające na wynik wymazu dot. zakażenia koronawirusem nie przychodziły ani do kościoła, ani do kancelarii ze względu na dobro nas wszystkich.
 • Akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie” odbędzie się 20 maja. Można wpisywać się na listę w zakrystii.
 • Przypominamy, że I Komunia Święta nie odbędzie się 24 maja. Zgodnie z wytycznymi spowiedź i I Komunię Świętą przenosimy na okres po 31 sierpnia. Planujemy, aby uroczystość odbyła się 20 września. Na naszej stronie internetowej znajdują się wskazania dla rodziców odnośnie przygotowania dzieci i samej uroczystości. Prosimy także, aby na bieżąco śledzić wszystkie ogłoszenia parafialne.
 • Kurs na wychowawców kolonijnych odwołany z powodu epidemii zostaje przeniesiony na nowy rok szkolny, tj. 25-27 września. Koszt całego kursu wynosi 100 zł.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego, gazetę Różaniec oraz Informator Parafialny.