Ogłoszenia - V Niedziela Wielkanocna - 10.05.2020
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - V Niedziela Wielkanocna - 10.05.2020

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

10.05.2020

 

 

 • Przeżywamy V niedzielę wielkanocną. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory. Powróciliśmy do normalnego porządku Mszy Św. w tygodniu i w niedzielę. Przypominamy, że w naszej świątyni we Mszy Św. może uczestniczyć 45 osób. Rzeczą oczywistą jest, że pierwszeństwo uczestniczenia we Mszy Św. mają osoby, które na dany dzień zamówiły intencję mszalną, dlatego prosimy, aby przychodziły one do kościoła piętnaście minut przed Eucharystią. Chcemy w dalszym ciągu umożliwiać naszym Parafianom duchowe uczestnictwo we Mszy Św. niedzielnej, dlatego Eucharystia o godz. 10.30 jest transmitowana online. Dotyczy to szczególnie ludzi cho­rych, starszych, mających obawy i tych, którzy nie wejdą do kościoła ze względu na ogra­niczenie liczby miejsc. Link do transmisji:

https://www.facebook.com/Parafia-Świętego-Krzyża-Bytom-Miechowice-107833527517414/ lub

https://www.youtube.com/channel/UCI47gUK85DaYLHDGwoyFazA/

 • Prosimy, aby siadać tylko w oznaczonych miejscach. Uczestnicy liturgii muszą mieć przysłonięte usta i nos. Nie można obchodzić ołtarza podczas ofiarowania. Prosimy także, aby od uczestnictwa we Mszy Św. w kościele powstrzymywały się osoby mające jakąkolwiek niedyspozycję zdrowotną związaną z drogami oddechowymi oraz rodzice z małymi dziećmi, które muszą się przemiesz­czać. Można skorzystać z transmisji online.
 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele naszej Parafii – zakupienie opału na przyszły sezon grzewczy.
 • Ks. Biskup Gliwicki podtrzymuje udzielenia wszystkim diecezjanom oraz osobom przeby­wającym na terenie diecezji gliwickiej dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecz­nej Eucharystii. Przypominamy, że dyspensa nie oznacza jednak zwolnienia z obo­wiązku świętowania niedzieli i oddania w tym dniu czci Bogu. Dlatego też osoby wierzące pozostające w domach, winny w niedzielę uczestniczyć we Mszy Św. za pośrednictwem radia lub telewizji.
 • Dziękujemy Parafianom za wszelkie wsparcie materialne Parafii, za ofiary składane w kościele i przelewy bankowe. Pamiętajmy, że świątynia, probostwo i dom katechetyczny są naszym wspólnym dobrem. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na utrzymanie Parafii.
 • Zachęcamy, aby przyjmować Komunię Św. na rękę, przy uwzględnieniu stosownych odległości między osobami. Jeżeli ktoś chce przyjąć Komunię Św. do ust powinien podejść na końcu. Je­żeli w czasie Mszy Św. będą osoby stojące na zewnątrz kapłan udzieli Komunii poza kościołem.
 • Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
 • Zgodnie ze wskazaniami Episkopatu codziennie o godz. 20.30 zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej, rodzinnej modlitwy różańcowej, zakończonej Apelem Jasnogórskim, który po­przedza odśpiewana Suplikacja.
 • Intencje mszalne zamówione na czwartki o godz. 17.00 są przeniesione na godz. 18.00 z powodu odwołania Mszy Św. szkolnej.
 • Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach majowych. Spotykamy się codziennie przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. W nabożeństwie może uczestniczyć 45 osób.
 • W środę przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. O godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 18.00 Msza Św. Nabożeństwo fatimskie odprawimy o godz. 20.30 i będzie transmitowane online.
 • W tym tygodniu przeżywamy trzeci piątek miesiąca, dlatego zapraszamy na nabożeństwo majowe połączone z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia za wstawiennictwem Św. s. Faustyny.
 • W sobotę zapraszamy na nabożeństwo majowe połączone z nabożeństwem ku czci Św. Jana Pawła II. Przypominamy, że nie całujemy relikwii. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od godz. 17.00. do godz. 17.30.
 • Odwiedziny chorych są możliwe tylko w niebezpieczeństwie śmierci.
 • Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek od 16.00 do 18.00, w środę od 17.00 do 18.00, w czwartek od 9.00 do 10.00 i w piątek od 8.00 do 10.00. Prosimy o zamawianie intencji mszalnych. Pamiętajmy, że pomimo naszej fizycznej nieobecności na Mszach Św., ich duchowe owoce, dla nas lub naszych zmarłych, są takie same.
 • Akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie” odbędzie się 20 maja. Można wpisywać się na listę w zakrystii.
 • Przypominamy, że I Komunia Święta nie odbędzie się 24 maja. Nowy termin zależy od aktualnej sytuacji epidemicznej, ograniczeń wprowadza­nych przez władze państwowe oraz od daty wznowienia zajęć w szkołach. Zgodnie z wy­tycznymi spowiedź i I Komunię Świętą przenosimy na okres po 31 sierpnia. Planujemy, aby uroczystość odbyła się 20 września. Na naszej stronie internetowej znajdują się wskazania dla rodziców odnośnie przygotowania dzieci i samej uroczystości. Prosimy także, aby na bieżąco śledzić wszystkie ogłoszenia parafialne.
 • Należy ściśle przestrzegać obowiązku zakrywania ust i nosa podczas sprawowania Sakramentu Pokuty, podczas przebywania w zakrystii lub kancelarii, na cmentarzu oraz na terenie przykościelnym.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego, gazetę Różaniec oraz Informator Parafialny.