Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkanocna - Niedziela Dobrego Pasterza - 03.05.2020
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkanocna - Niedziela Dobrego Pasterza - 03.05.2020

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

Światowy Dzień Modlitw o Powołania

03.05.2020

 

 

 • W dzisiejszą niedzielę przypada światowy dzień modlitw o powołania, który rozpocznie tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Nie będzie zmiany tajemnic różańcowych. Prosimy zelatorki, aby rozprowadziły gazety „Różaniec” i wyznaczyły do odmawiania stosowne tajem­nice we własnych Różach. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory. Powróciliśmy do normalnego porządku Mszy Św. w tygodniu i w niedzielę. W naszej świątyni we Mszy Św. może uczestniczyć 45 osób, będziemy bezwzględnie przestrzegać tego warunku. Rzeczą oczywistą jest, że pierwszeństwo uczestniczenia we Mszy Św. mają osoby, które na dany dzień zamówiły intencję mszalną, dlatego prosimy, aby przychodziły one do kościoła piętnaście minut przed Eucharystią. Chcemy w dalszym ciągu umożliwiać naszym Parafianom duchowe uczestnictwo we Mszy Św. niedzielnej, dlatego Eucharystia o godz. 10.30 będzie transmitowana online. Dotyczy to szczególnie ludzi cho­rych, starszych, mających obawy i tych, którzy nie wejdą do kościoła ze względu na ogra­niczenie liczby miejsc. Link do transmisji:

https://www.facebook.com/Parafia-Świętego-Krzyża-Bytom-Miechowice-107833527517414/ lub

https://www.youtube.com/channel/UCI47gUK85DaYLHDGwoyFazA/

 • Prosimy, aby zajmować tylko i wyłącznie wyznaczone miejsca w ławkach. Na klęcznikach znajdują się czarno-żółte oznaczenia. Uczestnicy liturgii muszą mieć przysłonięte usta i nos. Nie można obchodzić ołtarza podczas ofiarowania. Prosimy także, aby od uczestnictwa we Mszy Św. w kościele powstrzymywały się osoby mające jakąkolwiek niedyspozycję zdrowotną związaną z drogami oddechowymi oraz rodzice z małymi dziećmi, które muszą się przemiesz­czać. Można skorzystać z transmisji online.
 • Ks. Biskup Gliwicki podtrzymuje udzielenia wszystkim diecezjanom oraz osobom przeby­wającym na terenie diecezji gliwickiej dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecz­nej Eucharystii. Przypominamy, że dyspensa nie oznacza jednak zwolnienia z obo­wiązku świętowania niedzieli i oddania w tym dniu czci Bogu. Dlatego też osoby wierzące pozostające w domach, winny w niedzielę uczestniczyć we Mszy Św. za pośrednictwem radia lub telewizji. Okres kwarantanny jest  okazją do pogłębionej modlitwy indywidualnej, w rodzinach, lektury Pisma Św., pooglądania wspólnie z rodziną religijnego filmu.
 • Dziękujemy Parafianom za wszelkie wsparcie materialne parafii, za ofiary składane w kościele i przelewy bankowe. Pamiętajmy, że świątynia, probostwo i dom katechetyczny są naszym wspólnym dobrem. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na utrzymanie parafii.
 • Zachęcamy, aby przyjmować Komunię Św. na rękę, przy uwzględnieniu stosownych odległości między osobami. Jeżeli ktoś chce przyjąć Komunię Św. do ust powinien podejść na końcu. Je­żeli w czasie Mszy Św. będą osoby stojące na zewnątrz kapłan udzieli Komunii poza kościołem.
 • Sakramentu Pokuty i Pojednania udzielamy tym wiernym, którzy o to poproszą, z uwzględnie­niem ogłoszonych obowiązujących norm bezpieczeństwa. Chęć przystąpienia do spowiedzi należy zgłosić panu kościelnemu lub kapłanowi.
 • Zgodnie ze wskazaniami Episkopatu codziennie o godz. 20.30 zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej, rodzinnej modlitwy różańcowej, zakończonej Apelem Jasnogórskim, który po­przedza odśpiewana Suplikacja.
 • Intencje mszalne zamówione na czwartki o godz. 17.00 są przeniesione na godz. 18.00 z powodu odwołania Mszy Św. szkolnej.
 • Rozpoczęliśmy miesiąc maj. Parafian zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W dniach od poniedziałku do soboty nabożeństwa będą odprawiane o godz. 17.30, za wyjątkiem II soboty miesiąca – po Mszy Św. w języku niemieckim, około godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 15.30. Podobnie jak w poprzednich latach za­praszamy na nie mieszkańców poszczególnych ulic i domów, bowiem chcemy wspólnie, przez wstawiennictwo Matki Bożej, wypraszać potrzebne łaski dla całej naszej parafii. W nabożeństwie może uczestniczyć 45 osób.
 • W środę zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.30 Nowenna połączona z nabożeństwem majowym, a o godz. 18.00 Msza Święta.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od godz. 16.00. do godz. 17.00, po niej Msza Św. w języku niemieckim, a następnie nabożeństwo majowe.
 • Należy ściśle przestrzegać obowiązku zakrywania ust i nosa podczas sprawowania Sakramentu Pokuty, podczas przebywania w zakrystii lub kancelarii, na cmentarzu oraz na terenie przy­kościelnym.
 • Odwiedziny chorych są możliwe tylko w niebezpieczeństwie śmierci.
 • Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek od 16.00 do 18.00, w środę od 17.00 do 18.00, w czwartek od 9.00 do 10.00 i w piątek od 8.00 do 9.00. Prosimy o zamawianie intencji mszalnych. Pamiętajmy, że pomimo naszej fizycznej nieobecności na Mszach Św., ich duchowe owoce, dla nas lub naszych zmarłych, są takie same.
 • Akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie” odbędzie się 20 maja. Można wpisywać się na listę w zakrystii.
 • W związku z licznymi pytaniami informujemy, że I Komunia Św. nie odbędzie się 24 maja. Nowy termin zależy od aktualnej sytuacji epidemicznej, ograniczeń wprowadza­nych przez władze państwowe oraz od daty wznowienia zajęć w szkołach. Zgod­nie z wy­tycznymi spowiedź i I Komunię Św. przenosimy na okres po 31.08. Planujemy, aby uroczystość odbyła się 20.09.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić świece Caritas, dwutygodniowy numer Gościa Niedzielnego, gazetę Różaniec oraz Informator Parafialny.