Ogłoszenia - III Niedziela Wielkanocna - Niedziela Biblijna - 26.04.2020
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - III Niedziela Wielkanocna - Niedziela Biblijna - 26.04.2020

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA BIBLIJNA

26.04.2020

 

 

 • Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną, która jest Niedzielą Biblijną rozpoczynającą XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na Caritas. Wracamy do normalnego porządku Mszy Św. w tygodniu i w niedzielę. W naszej świątyni we Mszy Św. może uczestniczyć 45 osób, będziemy bezwzględnie przestrzegać tego warunku. Rzeczą oczywistą jest, że pierwszeństwo uczestniczenia we Mszy Św. mają osoby, które na dany dzień zamówiły intencję mszalną, dlatego prosimy, aby przychodziły one do kościoła piętnaście minut przed Eucharystią. Kościół podczas sprawowania Mszy Św. niedzielnej będzie zamknięty. Chcemy w dalszym ciągu umożliwiać naszym Parafianom duchowe uczestnictwo we Mszy Św. niedzielnej, dlatego Eucharystia o godz. 10.30 będzie transmitowana online. Dotyczy to szczególnie ludzi cho­rych, starszych, mających obawy i tych, którzy nie wejdą do kościoła ze względu na ogra­niczenie liczby miejsc. Link do transmisji:

https://www.facebook.com/Parafia-Świętego-Krzyża-Bytom-Miechowice-107833527517414/ lub

https://www.youtube.com/channel/UCI47gUK85DaYLHDGwoyFazA/

 • Prosimy, aby zajmować tylko i wyłącznie wyznaczone miejsca w ławkach. Na klęcznikach znajdują się czarno-żółte oznaczenia. Uczestnicy liturgii muszą mieć przysłonięte usta i nos. Nie można obchodzić ołtarza podczas ofiarowania. Prosimy także, aby od uczestnictwa we Mszy Św. w kościele powstrzymywały się osoby mające jakąkolwiek niedyspozycję zdrowotną związaną z drogami oddechowymi oraz rodzice z małymi dziećmi, które muszą się przemiesz­czać. Można skorzystać z transmisji online.
 • Ks. Biskup Gliwicki podtrzymuje udzielenia wszystkim diecezjanom oraz osobom przeby­wającym na terenie diecezji gliwickiej dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecz­nej Eucharystii. Przypominamy, że dyspensa nie oznacza jednak zwolnienia z obo­wiązku świętowania niedzieli i oddania w tym dniu czci Bogu. Dlatego też osoby wierzące pozostające w domach, winny w niedzielę uczestniczyć we Mszy Św. za pośrednictwem radia lub telewizji. Okres kwarantanny jest też okazją do pogłębionej modlitwy indywidualnej, w rodzinach, lektury Pisma Św., pooglądania wspólnie z rodziną religijnego filmu.
 • W związku z Niedzielą Biblijną zachęcamy do przeczytania Ewangelii według Św. Mateusza.
 • Dziękujemy Parafianom za wszelkie wsparcie materialne parafii, za ofiary składane w kościele i przelewy bankowe. Pamiętajmy, że świątynia, probostwo i dom katechetyczny są naszym wspólnym dobrem. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na utrzymanie parafii.
 • Zachęcamy, aby przyjmować Komunię Św. na rękę, przy uwzględnieniu stosownych odległości między osobami. Jeżeli ktoś chce przyjąć Komunię Św. do ust powinien podejść na końcu. Je­żeli w czasie Mszy Św. będą osoby stojące na zewnątrz kapłan udzieli Komunii poza kościołem.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku będzie od 17.00 do 18.00, w sobotę od 17.00 do 17.30, a w piątek i niedzielę adoracji nie będzie. W tym czasie jest możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.
 • Sakramentu Pokuty i Pojednania udzielamy tym wiernym, którzy o to poproszą, z uwzględnie­niem ogłoszonych obowiązujących norm bezpieczeństwa. Chęć przystąpienia do spowiedzi należy zgłosić panu kościelnemu lub kapłanowi.
 • Zgodnie ze wskazaniami Episkopatu codziennie o godz. 20.30 zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej, rodzinnej modlitwy różańcowej, zakończonej Apelem Jasnogórskim, który po­przedza odśpiewana Suplikacja. Do tej modlitwy nawołują nas dzwony naszej świątyni. Jako Wasi duszpasterze łączymy się duchowo z Wami wszystkimi trwając w kościele przed Jezusem Eucharystycznym i po Apelu Jasnogórskim całej parafii udzielamy błogosławieństwa Najświęt­szym Sakramentem. W modlitwie tej może uczestniczyć 45 osób w kościele, jednak nadal będziemy ją transmitować online.
 • Wracamy do normalnego porządku nabożeństw, dlatego w środę o godz. 17.00 zapra­szamy na Godzinki, a o godz. 17.30 na Nowennę ku czci MBNP. W nabożeństwie może uczestniczyć 45 osób.
 • Intencja mszalna zamówiona na czwartek o godz. 17.00 jest przeniesiona na godz. 18.00 z powodu odwołania Mszy Św. szkolnej.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek po porannej Mszy Św. odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa, zaś nabożeństwo wynagradzające połączone będzie z nabożeństwem majowym. Podczas wieczornej Eucharystii modlimy się w intencji czcicieli Serca Jezusowego. W sobotę po porannej Mszy Św. oddamy całą naszą parafię pod opiekę Niepokalanego Serca NMP. W nabożeństwie może uczestniczyć 45 osób.
 • Od piątku rozpoczynamy miesiąc maj. Parafian zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W dniach od poniedziałku do soboty nabożeństwa będą odprawiane o godz. 17.30, za wyjątkiem II soboty miesiąca – po Mszy Św. w języku niemieckim, około godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 15.30. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, za­praszamy mieszkańców poszczególnych ulic i domów, bowiem chcemy wspólnie, przez wstawiennictwo Matki Bożej, wypraszać potrzebne łaski dla całej naszej parafii. Plan znajduje się w Informatorze Parafialnym. W nabożeństwie może uczestniczyć 45 osób.
 • W sobotę, 2 maja, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Jest to dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji. O godz. 9.00 zapraszamy na Mszę Św. w intencji Ojczyzny.
 • W przyszłą niedzielę przypada światowy dzień modlitw o powołania, który rozpocznie tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Nie będzie zmiany tajemnic różańcowych. Prosimy zelatorki, aby rozprowadziły gazety „Różaniec” i wyznaczyły do odmawiania stosowne tajem­nice we własnych Różach.
 • Należy ściśle przestrzegać obowiązku zakrywania ust i nosa podczas sprawowania Sakramentu Pokuty, podczas przebywania w zakrystii lub kancelarii, na cmentarzu oraz na terenie przy­kościelnym.
 • Odwiedziny chorych są możliwe tylko w niebezpieczeństwie śmierci.
 • Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek od 16.00 do 18.00, w środę od 17.00 do 18.00, w czwartek od 9.00 do 10.00 i w piątek od 8.00 do 9.00. Prosimy o zamawianie intencji mszalnych. Pamiętajmy, że pomimo naszej fizycznej nieobecności na Mszach Św. ich duchowe owoce, dla nas lub naszych zmarłych, są takie same.
 • Akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie” odbędzie się 20 maja. Można wpisywać się na listę w zakrystii.
 • W związku z licznymi pytaniami informujemy, że I Komunia Święta nie odbędzie się 24 maja. Nowy termin zależy od aktualnej sytuacji epidemicznej, ograniczeń wprowadza­nych przez władze państwowe oraz od daty wznowienia zajęć w szkołach. Zgodnie z wy­tycznymi spowiedź i I Komunię Świętą przenosimy na okres po 31 sierpnia. Planujemy, aby odbyła się ona 20 września.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić świece Caritas, dwutygodniowy numer Gościa Niedzielnego, gazetę Różaniec oraz Informator Parafialny.