Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa - 12.04.2020
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa - 12.04.2020

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

PANA JEZUSA

12.04.2020

 

 

 • Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa. Wszystkich Parafian zachęcamy do duchowej łączności z nami oraz chrześcijańskiego i radosnego przeżywania Świąt Wielkanocnych. W tym niezwykłym czasie chcemy wspólnie trwać na modlitwie z naszymi kochanymi Parafianami, dlatego dzisiejsze i jutrzejsze (Poniedziałek Wielkanocny) Msze Święte będziemy transmitować online o godz. 8.00 i o godz. 12.30, a o godz. 20.30 zapraszamy na transmisję różańca i nowenny do Bożego Miłosierdzia. Link do transmisji:

https://www.facebook.com/Parafia-Świętego-Krzyża-Bytom-Miechowice-107833527517414/ lub

https://www.youtube.com/channel/UCI47gUK85DaYLHDGwoyFazA/

 • Dziękujemy wszystkim, którzy duchowo wraz z nami przeżywali Triduum Paschalne oraz tym, dzięki którym liturgia mogła być transmitowana online.
 • Dziękujemy Parafianom za wszelkie wsparcie materialne Parafii, za ofiary składane w kościele i przelewy bankowe. Wszelkie ofiary przeznaczone są na utrzymanie Parafii.
 • W Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od godz. 14.00 do godz. 17.00. Przypominamy, że jednocześnie w kościele nie może przebywać więcej niż 5 osób.
 • Zgodnie z dekretem Biskupa Gliwickiego Jana Kopca do momentu wydania innych decyzji przez władze kościelne odwołane zostają wszystkie Msze Święte z udziałem wiernych. Zgodnie z dokumentem wszystkie zamówione przez Parafian intencje mszalne są codziennie przez nas odprawiane, ale bez udziału wiernych.
 • W związku z powyższym, Biskup Gliwicki udzielił wszystkim diecezjanom oraz osobom przebywającym na terenie diecezji gliwickiej dyspensy od uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii.
 • Przypominamy, że dyspensa nie oznacza jednak zwolnienia z obowiązku świętowania niedzieli i oddania w tym dniu czci Bogu. Dlatego też osoby wierzące pozostające w domach, winny w niedzielę uczestniczyć we Mszy Świętej za pośrednictwem radia lub telewizji. Okres kwarantanny jest też okazją do pogłębionej modlitwy indywidualnej, w rodzinach, lektury Pisma Świętego, pooglądania wspólnie z rodziną religijnego filmu.
 • Bardzo prosimy Parafian, aby nie rezygnowali z życia duchowego. Przed nami Niedziela Miłosierdzia, dlatego zachęcamy do uczestnictwa w wieczornych nabożeństwach różańcowych transmitowanych online, które w tym tygodniu będą połączone z nowenną do Bożego Miłosierdzia.
 • Kościół przypomina o praktyce przyjęcia tzw. Komunii duchowej będącej "aktem modlitewnym, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie" (komunikat Przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego z 28 lutego br.).
 • Przypominamy, że czas Komunii Świętej wielkanocnej, nakazanej trzecim przykazaniem kościelnym, obejmuje w Polsce okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej.
 • Dekret Biskupa zabrania odwiedzin chorych. Jest to możliwe tylko w niebezpieczeństwie śmierci.
 • Od wtorku do soboty nasz kościół parafialny będzie otwarty w godzinach od 09.00 do 11.00 i od 15.00 do 17.00.
 • Ze względu na nadzwyczajne i poważne okoliczności wierni są uprawnieni do skorzystania z nadzwyczaj­nej drogi pojednania jaką jest wzbudzenie żalu doskonałego podjętego z miłości do Boga, który daje przebaczenie nawet grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera w sobie: mocne postanowienie przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania, gdy tylko będzie to możliwe; wyznanie grzechów odpuszczonych w sposób nadzwyczajny w sakramentalnej spowiedzi pod sankcją wpadnięcia na nowo w grzech śmiertelny.
 • Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Prosimy o kontakt telefoniczny.
 • Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. Msze Św. będą transmitowane o godz. 8.00 i 10.30. O godz. 15.00 będziemy transmitować nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić świece Caritas, dwutygodniowy numer Gościa Niedzielnego, gazetę Różaniec oraz Informator Parafialny.