Ogłoszenia - III Niedziela Wielkiego Postu - 15.03.2020
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - III Niedziela Wielkiego Postu - 15.03.2020

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

15.03.2020

 

 

 • Przeżywamy trzecią niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 15.00 odbędą się GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym. Dzisiejsza zbiórka przeznaczona jest na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny w Rusinowicach. Dzisiaj ks. Mariusz obchodzi swoje urodziny, życzymy mu wiele Bożego błogosławieństwa oraz łask Ducha Świętego w pracy duszpasterskiej.
 • Przypominamy, że Biskup Gliwicki udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej, dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę oraz osobom, które czują obawy przed zarażeniem. Jednocześnie zachęcamy do rodzinnej modlitwy i duchowego uczestnictwa we Mszach Św. transmitowanych w telewizji, radiu i Internecie. Osoby, które zdecydowały się na uczestnictwo w Eucharystii w kościele prosimy, aby zachowały odpowiednią odległość od siebie i nie przekazywały znaku pokoju przez podanie ręki. Można przyjąć Komunię Świętą na rękę wystawiając lewą rękę po Hostię i spożywając ją przed kapłanem prawą ręką.
 • Stosując się do zaleceń władz państwowych ograniczamy liczbę wiernych na Mszach Św. do ok. pięćdziesięciu osób. Jest to dla nas wszystkich wyjątkowa sytuacja, dlatego prosimy o wyrozumiałość. Jeśli zajdzie taka potrzeba, w przyszłą niedzielę zwiększymy ilość Mszy Św.
 • W związku z epidemią koronawirusa do 29 marca odwołujemy wszystkie spotkania grup parafialnych oraz katechezy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym czwartkowe małżeńskie randki z Jezusem. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek od 17.00 do 18.00 oraz w czwartek od 8.00 do 9.00. Prośbę o zaświadczenia można zgłosić telefonicznie w godzinach urzędowania kancelarii i odebrać ją także w godzinach urzędowania. Zachęcamy, aby intencje mszalne zamawiać telefonicznie. Odnośnie rekolekcji parafialnych nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji, ale prawdopodobnie zostaną przesunięte na inny termin. Poinformujemy o tym w przyszłą niedzielę.
 • Zachęcamy wszystkich wiernych do gorliwej modlitwy o opanowanie i oddalenie epidemii. Niech nie zabraknie modlitwy różańcowej, Koronki do Bożego Miłosierdzia w domach i uczynków pokutnych. W czasie każdej Mszy Świętej przed błogosławieństwem końcowym śpiewamy Suplikację. Zachowujmy wszystkie wskazania władz. Niech będzie to czas szczególnych rekolekcji.
 • W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby nie pozostawiać naszych seniorów bez potrzebnych artykułów codziennego użytku i w ramach wielkopostnych uczynków miłosierdzia proponować im zrobienie zakupów.
 • W środę odbędzie się tradycyjne nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, które ofiarujemy w intencji opanowania i oddalenia epidemii koronawirusa, za wszystkie ofiary epidemii oraz za rodziny dotknięte wirusem.
 • W czwartek odbędzie się Msza Święta o godz. 17.00 będzie połączona z kolejną Drogą Krzyżową.
 • W piątek odbędzie się nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ o godz. 17.00.
 • W przyszłą sobotę od 17.00 do 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • Od Środy Popielcowej rozpoczął się czas przystępowania do Sakramentu Pokuty i Komunii Św. wielkanocnej.
 • Zapraszamy do udziału w kolejnej akcji MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie, która odbędzie się 21 marca. Można wpisywać się na listę w zakrystii. Modlitwę ofiarujemy w intencji oddalenia od nas epidemii koronawirusa.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.