Ogłoszenia - II Niedziela Wielkiego Postu - 08.03.2020
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - II Niedziela Wielkiego Postu - 08.03.2020

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

08.03.2020

 

 

 • Przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwo GORZKICH ŻALÓW z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Świętego Krzyża. Zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski, po każdej Mszy Św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce, a kolekta przeznaczona jest na cele naszej parafii, remont probostwa. Wychodząc naprzeciw wskazaniom Papieża Franciszka, aby chronić środowisko, montujemy powietrzną pompę ciepła, która będzie ogrzewała część pomieszczeń. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać. Na Mszy Św. o godz. 9.00 dzieciom poświęcimy ręcznie zrobione Krzyże.
 • Zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia” w poniedziałek o godz. 15.00. Tym razem spotkamy się przy ul. ks. Jana Frenzla 6. Zapraszamy pobliskich mieszkańców.
 • W poniedziałek dla chłopców i w środę dla dziewcząt o godz. 17.00 odbędą się katechezy przygotowujące do I Komunii Św.
 • Próba chóru parafialnego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.
 • W środę zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 – Godzinki, o godz. 17.30 – Nowenna, a o godz. 18.00 Msza Święta.
 • Zapraszamy do wspólnej modlitwy na antenie Radio Silesia (96,2) w środę o godz. 22.00. Różaniec poprowadzą przedstawiciele naszego chóru parafialnego.
 • W czwartek Msza Święta szkolna o godz. 17.00 będzie połączona z kolejną Drogą Krzyżową dla dzieci. Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej. Na nabożeństwo przynosimy ręcznie robione Krzyże.
 • W okresie Wielkiego Postu zapraszamy wszystkie małżeństwa naszej parafii na „Małżeńskie Czwartki”. Spotkania będą rozpoczynać się o godz. 19.00 konferencją, po niej wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.00. Wierzymy, że udział w tych „randkach małżeńskich” z Panem Jezusem pozwoli na głębsze przeżycie Wielkiego Postu i lepsze przygotowanie się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Spotkania odbędą się 12, 19 i 26 marca.
 • W piątek o godz. 16.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia, będzie to spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego z księdzem opiekunem.
 • W piątki zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w nabożeństwach DROGI KRZYŻOWEJ o godz. 17.00, w czasie których polecamy Miłosierdziu Bożemu zmarłych z naszych rodzin.
 • Czcicieli MB Fatimskiej zapraszamy w piątek na Mszę Św. wieczorną wraz z nabożeństwem.
 • W marcu rozpoczynamy cykl nauk przedmałżeńskich. Druga nauka odbędzie się w piątek, 13 marca o godz. 19.00, w domu katechetycznym.
 • Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek o godz. 18.45. Mile widziane nowe osoby. Zapraszamy szczególnie tegorocznych bierzmowańców.
 • Próba dziecięcego koła teatralnego w sobotę o godz. 10.00.
 • W przyszłą sobotę od 16.00 do 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a po niej na Mszę Św. w języku niemieckim.
 • W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 9.00, która będzie sprawowana w intencji ks. Mariusza z okazji urodzin. Chciejmy objąć ks. Wikarego pamięcią modlitewną.
 • Już dziś informujemy, że rekolekcje parafialne odbędą się od 29 marca do 1 kwietnia. Poprowadzi je ks. Krzysztof Konieczny. Prosimy o zarezerwowanie czasu tak, by wziąć w nich udział.
 • Przypominamy, że przykazanie kościelne zobowiązuje nas do powstrzymywania się od udziału w zabawach w okresie Wielkiego Postu. Od Środy Popielcowej rozpoczął się czas przystępowania do Sakramentu Pokuty i Komunii Św. wielkanocnej.
 • Zgłoszenia na kurs dla wychowawców kolonijnych przyjmujemy jeszcze tylko do poniedziałku, 9 marca. Kurs odbędzie się w dniach od 20 do 22 marca pod warunkiem, że zgłosi się na niego min. 20 osób. Koszt 100 zł.
 • Zapraszamy do udziału w kolejnej akcji MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie, która odbędzie się 21 marca. Można wpisywać się na listę w zakrystii.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.