Ogłoszenia - I Niedziela Wielkiego Postu - 01.03.2020
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - I Niedziela Wielkiego Postu - 01.03.2020

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

01.03.2020

 

 


 • Przeżywamy święty czas Wielkiego Postu. O godz. 14.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwo GORZKICH ŻALÓW z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Mariusz Kostka. W czasie nabożeństwa będzie możliwość ucałowania relikwii Świętego Krzyża. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na spłacenie ryczałtu na rzecz diecezji. Nasza parafia ma do zapłacenia ponad 34 tysiące zł. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać.
 • W poniedziałek, 2 marca, będziemy gościć ks. Biskupa Andrzeja Iwaneckiego. Wizyta ta połączona będzie z wizytacją kanoniczną, która odbywa się co 5 lat. Program tego dnia jest następujący: o godz. 14.00 udamy się wraz z ks. Biskupem do Sióstr Elżbietanek, następnie o godz. 17.00 w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie ks. Biskupa z przedstawicielami wszystkich grup parafialnych i Radą Parafialną. Prosimy, by obecni byli wszyscy członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wizytacja zakończy się uroczystą Mszą Św. o godz. 18.00, podczas której ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Na Eucharystię zapraszamy całą Służbę Liturgiczną, Dzieci Maryi, chór parafialny i wszystkich Parafian.
 • Dziękujemy wszystkim za wspólną Adorację w Dni Eucharystyczne. Pamiętajmy, że każda chwila spędzona w obecności Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie ma nieocenioną wartość dla człowieka i ściąga na nas morze łask.
 • W okresie Wielkiego Postu zapraszamy wszystkie małżeństwa naszej parafii na „Małżeńskie Czwartki”. Spotkania będą rozpoczynać się o godz. 19.00 konferencją, po niej wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.00. Wierzymy, że udział w tych „randkach małżeńskich” z Panem Jezusem pozwoli na głębsze przeżycie Wielkiego Postu i lepsze przygotowanie się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Spotkania odbędą się 12, 19 i 26 marca.
 • Próba chóru parafialnego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.
 • W środę zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 – Godzinki, o godz. 17.30 – Nowenna, a o godz. 18.00 Msza Święta.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do sakramentu pokuty 30 minut przed każdą Mszą Świętą. W czwartek podczas wieczornej Eucharystii modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, a po Mszy Św. Godzina Święta połączona z modlitwą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek po Mszy Św. porannej nabożeństwo do Serca Jezusowego, zaś po wieczornej Eucharystii nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu. W sobotę powierzymy się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • W czwartek Msza Święta szkolna o godz. 17.00 będzie połączona z kolejną Drogą Krzyżową dla dzieci. Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej. Na nabożeństwo przynosimy ręcznie robione Krzyże.
 • W piątek o godz. 16.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia, będzie to spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci z księdzem opiekunem.
 • W piątek o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie Małych Misjonarzy.
 • W piątki zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w nabożeństwach DROGI KRZYŻOWEJ o godz. 17.00, w czasie których polecamy Miłosierdziu Bożemu zmarłych z naszych rodzin.
 • W marcu rozpoczynamy cykl nauk przedmałżeńskich. Pierwsza nauka odbędzie się w piątek, 6 marca o godz. 19.00, w domu katechetycznym.
 • Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek wyjątkowo o godz. 19.30. Mile widziane nowe osoby. Zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania.
 • W sobotę od 8.00 odbędą się odwiedziny naszych chorych Parafian, a o godz. 8.15 spotkanie Dzieci Maryi.
 • W przyszłą sobotę od 17.00 do 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • Przypominamy, że przykazanie kościelne zobowiązuje nas do powstrzymywania się od udziału w zabawach w okresie Wielkiego Postu. Od Środy Popielcowej rozpoczął się czas przystępowania do Sakramentu Pokuty i Komunii Św. wielkanocnej.
 • W naszej parafii chcemy zorganizować weekendowy (sobota, niedziela, sobota) kurs dla wychowawców kolonijnych. Kurs odbyłby się w marcu bądź kwietniu. Dokładny termin zostanie podany. Minimalna liczba uczestników to 20 osób. Warunki uczestnictwa to ukończone 18 lat, min. średnie wykształcenie lub nauka w szkole średniej. Koszt 100 zł. Kurs daje uprawnienia do bycia wychowawcą kolonijnym w czasie zimowego lub letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży, dlatego warto skorzystać z tej propozycji. Zapisy przyjmujemy w zakrystii bądź bezpośrednio u ks. Mariusza.
 • Zapraszamy do udziału w kolejnej akcji MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie, która odbędzie się 21 marca. Można wpisywać się na listę w zakrystii.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, Głos Krzyża oraz Informator Parafialny