Ogłoszenia - VII Niedziela zwykła - 23.02.2020
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - VII Niedziela zwykła - 23.02.2020

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

23.02.2020

 

 


 • Przeżywamy niedzielę przed Wielkim Postem, która rozpoczyna Dni Eucharystyczne przed Środą Popielcową. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 12.50 i potrwa do nieszporów o godz. 15.30. W poniedziałek i we wtorek Adoracja będzie od godz. 7.00 do godz. 18.00. Modlitwę poprowadzą Róże Różańcowe oraz poszczególne grupy parafialne. Harmonogram znajduje się w Informatorze Parafialnym. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 9.00 dzieciom z klas III poświęcimy modlitewniki „Drogi do Nieba”.
 • Od niedzieli rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do przebłagania za pijaństwo i inne grzechy oraz do podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.
 • Próby przed bierzmowaniem odbędą się w poniedziałek, 24 lutego i w czwartek, 27 lutego o godz. 18.30, a próba generalna ze świadkami w sobotę, 29 lutego o godz. 10.00. Po niej okazja do Sakramentu Pokuty. Na próby obowiązkowo przynosimy książeczkę ,,Droga do Nieba”.
 • We wtorek o godz. 16.45 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego. Będzie to wykład doktoranta bioetyki ks. Rafała Grzybka pod tytułem „Naturalistyczna koncepcja cudu”.
 • Próba chóru parafialnego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.
 • W środę rozpoczynamy święty czas Wielkiego Postu. Wiernych obowiązuje w tym dniu post ścisły, tzn. jakościowy i ilościowy. Poświęcenie i posypanie głów popiołem odbędzie się w czasie każdej Eucharystii. Msze Św. będą o godz. 6.30, 8.30, 16.30 i 18.00. Wszystkich Parafian zapraszamy także na Nowennę bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 16.30, w czasie której będziemy prosić o ducha pokuty dla nas wszystkich. W tym tygodniu nie będzie Godzinek do MBNP. Po każdej Mszy Św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla naszych misjonarzy.
 • Przypominamy, że przykazanie kościelne zobowiązuje nas do powstrzymywania się od udziału w zabawach w okresie Wielkiego Postu. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się czas przystępowania do Sakramentu Pokuty i Komunii Św. wielkanocnej.
 • W czwartek Msza Święta szkolna o godz. 17.00 będzie połączona z pierwszą Drogą Krzyżową dla dzieci. Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej. Na nabożeństwo przynosimy ręcznie robione Krzyże.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia, a o godz. 15.30 zapraszamy na spotkanie Klubu Seniora.
 • W piątki zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w nabożeństwach DROGI KRZYŻOWEJ o godz. 17.00, w czasie których będziemy polecali Miłosierdziu Bożemu zmarłych z naszych rodzin. Specjalne formularze wypominek znajdziemy w Informatorze Parafialnym.
 • W piątek o godz. 18.45 spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Kręgu Małżeństw Katolickich.
 • W sobotę o godz. 8.15 spotkanie Dzieci Maryi.
 • W przyszłą sobotę od 17.00 do 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W marcu rozpoczynamy cykl nauk przedmałżeńskich. Pierwsza nauka odbędzie się 6 marca, w piątek o godz. 19.00, w domu katechetycznym.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo GORZKICH ŻALÓW z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Świętego Krzyża. Kazania pasyjne wygłosi w tym roku ks. Mariusz Kostka.
 • W naszej parafii chcemy zorganizować weekendowy (sobota, niedziela, sobota) kurs dla wychowawców kolonijnych. Kurs odbyłby się w marcu bądź kwietniu. Dokładny termin zostanie podany. Minimalna liczba uczestników to 20 osób. Warunki uczestnictwa to ukończone 18 lat, min. średnie wykształcenie lub nauka w szkole średniej. Koszt 100 zł. Kurs daje uprawnienia do bycia wychowawcą kolonijnym w czasie zimowego lub letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży, dlatego warto skorzystać z tej propozycji. Zapisy przyjmujemy w zakrystii bądź bezpośrednio u ks. Mariusza.
 • Już dziś informujemy, że 2 marca będziemy gościć ks. Biskupa Andrzeja Iwaneckiego. Wizyta ta połączona będzie z wizytacją kanoniczną, która odbywa się co 5 lat. Program tego dnia jest następujący: o godz. 14.00 udamy się wraz z ks. Biskupem do Sióstr Elżbietanek, następnie o godz. 17.00 w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie ks. Biskupa z przedstawicielami wszystkich grup parafialnych i Radą Parafialną. Prosimy, by obecni byli wszyscy członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wizytacja zakończy się uroczystą Mszą Św. o godz. 18.00, podczas której ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Na Eucharystię zapraszamy całą Służbę Liturgiczną i Dzieci Maryi.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.