Ogłoszenia - VI Niedziela zwykła - 16.02.2020
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - VI Niedziela zwykła - 16.02.2020

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

16.02.2020

 

 


 • Przeżywamy VI niedzielę zwykłą. Wszystkich czcicieli Św. Jana Pawła II zapraszamy na nieszpory połączone z nabożeństwem ku Jego czci i ucałowaniem relikwii. Kolekta przeznaczona jest na cele naszej parafii – zakupienie opału.
 • W tym tygodniu odbędzie się obowiązkowa katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej. Przypominamy, że spotkania są w poniedziałek dla chłopców, a w środę dla dziewcząt, o godz. 17.00. Dzieci przynoszą książeczki Drogi do Nieba”.
 • W poniedziałek o godz.17.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas VIII. Obecność jest obowiązkowa.
 • We wtorek o godz. 16.45 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 • Próba chóru parafialnego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.
 • W środę zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę do MBNP, a po niej na Eucharystię.
 • W czwartek o godz. 17.00 Msza Święta szkolna. Zapraszamy wszystkie dzieci. Obowiązkowo przychodzą zaś uczniowie z klas III wraz z książeczkami „Droga do Nieba”.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia oraz na wieczorną Mszę Św. połączoną z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia. Po Eucharystii ucałowanie relikwii Św. s. Faustyny.
 • Spotkanie KSM-u w piątek o godz. 18.45.
 • W sobotę o godz. 8.15 spotkanie Dzieci Maryi.
 • W sobotę o godz. 9.30 zapraszamy dzieci na spotkanie koła misyjnego
 • W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie dziecięcego koła teatralnego.
 • W przyszłą sobotę od 17.00 do 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • Zapraszamy do udziału w kolejnej akcji MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie, która odbędzie się 21 lutego, w piątek. Można wpisywać się na listę. Będziemy modlić się o nowe, święte powołania do służby w Kościele, szczególnie z naszej parafii oraz o pomyślność we wszystkich pracach remontowych.
 • Przyszła niedziela jest jednocześnie ostatnią przed Wielkim Postem i rozpoczyna Dni Eucharystyczne przed Środą Popielcową. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 12.50 i potrwa do nieszporów o godz. 15.30. W poniedziałek i we wtorek Adoracja będzie od godz. 7.00 do godz. 18.00. Modlitwę będą prowadziły Róże Różańcowe oraz poszczególne grupy parafialne. Harmonogram znajduje się w Informatorze Parafialnym.
 • W naszej parafii chcemy zorganizować weekendowy (sobota, niedziela, sobota) kurs dla wychowawców kolonijnych. Kurs odbyłby się w marcu bądź kwietniu. Dokładny termin zostanie podany. Minimalna liczba uczestników to 20 osób. Warunki uczestnictwa to ukończone 18 lat,min. średnie wykształcenie lub nauka w szkole średniej. Koszt 100 zł. Kurs daje uprawnienia do bycia wychowawcą kolonijnym w czasie zimowego lub letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży, dlatego warto skorzystać z tej propozycji. Zapisy przyjmujemy w zakrystii bądź bezpośrednio u ks. Mariusza.
 • Już dziś informujemy, że 2 marca będziemy gościć ks. Biskupa Andrzeja Iwaneckiego. Wizyta ta połączona będzie z wizytacją kanoniczną, która odbywa się co 5 lat. Program tego dnia jest następujący: o godz. 14.00 udamy się wraz z ks. Biskupem do Sióstr Elżbietanek, następnie w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie ks. Biskupa z przedstawicielami wszystkich grup parafialnych i Radą Parafialną. Prosimy, by obecni byli wszyscy członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wizytacja zakończy się uroczystą Mszą Św. o godz. 18.00, podczas której ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.