Start Aktualności Koncert Górniczej Orkiestry Dętej Bytom im. Józefa Słodczyka, 26.01.2020
Koncert Górniczej Orkiestry Dętej Bytom im. Józefa Słodczyka, 26.01.2020
środa, 05 lutego 2020 09:03

 

Kolędowanie jest naszą piękną tradycją. W tym roku mogliśmy wysłuchać dwóch wspaniałych koncertów kolęd. Drugi, można powiedzieć – na zakończenie sezonu, zagrała Górnicza Orkiestra Dęta „Bytom” im. Józefa Słodczyka. Jej występ przyciągnął do kościoła wielu Parafian. Ks. Proboszcz powitał zespół, na czele z kapelmistrzem Dariuszem Kasperkiem.

Orkiestra wykonała zarówno tradycyjne, polskie kolędy, jak również światowe utwory bożonarodzeniowe. Zaskoczyła nas także muzyką, którą kojarzymy głównie z koncertem noworocznym w Wiedniu. Nie zabrakło Marszu Radeckiego i Walca nr 2 Szostakowskiego. Za serca chwycił nas występ najmłodszych członków orkiestry połączony z  recytacją w wykonaniu kapelana zespołu – ks. Proboszcza. Dziewczynka śpiewała „Małego Dobosza”, a Mikołaj grał na bębenku. Publiczność była oczarowana.

Dziękujemy Górniczej Orkiestrze Dętej „Bytom” za cudowną ucztę dla ciała i ducha. Wasza muzyka porusza serca słuchaczy. Przez chwilę znowu poczuliśmy się jak w Betlejem przy grocie, gdzie narodził się Boży Syn. Z niecierpliwością czekamy na Wasz kolejny koncert.  A kto nie mógł usłyszeć tej pięknej muzyki, niech żałuje!