Koncert Górniczej Orkiestry Dętej Bytom im. Józefa Słodczyka, 26.01.2020
Start Aktualności Koncert Górniczej Orkiestry Dętej Bytom im. Józefa Słodczyka, 26.01.2020
Koncert Górniczej Orkiestry Dętej Bytom im. Józefa Słodczyka, 26.01.2020
środa, 05 lutego 2020 09:03

 

Kolędowanie jest naszą piękną tradycją. W tym roku mogliśmy wysłuchać dwóch wspaniałych koncertów kolęd. Drugi, można powiedzieć – na zakończenie sezonu, zagrała Górnicza Orkiestra Dęta „Bytom” im. Józefa Słodczyka. Jej występ przyciągnął do kościoła wielu Parafian. Ks. Proboszcz powitał zespół, na czele z kapelmistrzem Dariuszem Kasperkiem.

Orkiestra wykonała zarówno tradycyjne, polskie kolędy, jak również światowe utwory bożonarodzeniowe. Zaskoczyła nas także muzyką, którą kojarzymy głównie z koncertem noworocznym w Wiedniu. Nie zabrakło Marszu Radeckiego i Walca nr 2 Szostakowskiego. Za serca chwycił nas występ najmłodszych członków orkiestry połączony z  recytacją w wykonaniu kapelana zespołu – ks. Proboszcza. Dziewczynka śpiewała „Małego Dobosza”, a Mikołaj grał na bębenku. Publiczność była oczarowana.

Dziękujemy Górniczej Orkiestrze Dętej „Bytom” za cudowną ucztę dla ciała i ducha. Wasza muzyka porusza serca słuchaczy. Przez chwilę znowu poczuliśmy się jak w Betlejem przy grocie, gdzie narodził się Boży Syn. Z niecierpliwością czekamy na Wasz kolejny koncert.  A kto nie mógł usłyszeć tej pięknej muzyki, niech żałuje!