Start Aktualności Parafialny wieczór kolęd, 19.01.2020 ,,Kto śpiewa dwa razy się modli” (Św. Augustyn)
Parafialny wieczór kolęd, 19.01.2020 ,,Kto śpiewa dwa razy się modli” (Św. Augustyn)
środa, 05 lutego 2020 08:56

 

W niedzielny styczniowy wieczór miałem zaszczyt poprowadzić koncert kolęd. Może smutnym zjawiskiem była nie najwyższa frekwencja, jednak najważniejsze było śpiewanie kolęd na chwałę Pana Boga.

Z wielką radością dziękuję naszemu parafialnemu chórowi, który jak podkreśliłem w czasie koncertu, mam nadzieję, że będzie się tylko rozwijał. Pod batutą Pani Małgorzaty Biegiesz chórzyści wykonali kilkanaście utworów, w tym kilka pastorałek mniej znanych, ale zaśpiewanych z ogromną pasją i wyczuciem.

Następnie wielkie ukłony w stronę Karoliny i naszych wspaniałych Marianek, które również we wspólnocie wykonały kilka pastorałek. Pomimo braku dziewcząt z powodu wyjazdów feryjnych, nasze Dzieci Maryi dały radę. Brawa też dla Marianek Anety Matusek i Dagmary Trawińskiej, które jako solistki zaśpiewały kolejno
„O gwiazdo betlejemska” i „Śpij Dziecino mała”.

Oczywiście nie mogło też zabraknąć naszego wirtuoza skrzypiec, Pana Jacka Siemka, który przy akompaniamencie organów pięknie wykonał kilka kolęd i pastorałek. Przy kontuarze zasiadł gość, młody, utalentowany człowiek – Marcin Gad.

Takie wieczory kolędowe w Kościele to kontynuacja pięknej polskiej tradycji. Można narzekać, że mało ludzi, że małe zainteresowanie, ale trzeba się cieszyć z tych ludzi, co ten koncert pięknym śpiewem i graniem uświetnili.

Wielkie dzięki raz jeszcze za ten wspólnotowy i niezwykły wieczór kolęd w naszej miechowickiej parafii. DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE!