Start Aktualności Jasełka w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 33, 05.01.2020
Jasełka w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 33, 05.01.2020
środa, 05 lutego 2020 08:48

 

Czas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia często jest czasem gonitwy i nieustannego szukania prezentów. Często jednak zapominamy kto jest najważniejszy w czasie tych świąt…

W tym roku nasza szkolna młodzież przygotowała trochę niezwykłe, nie tradycyjne, ale współczesne jasełka pod tytułem: ,,Wigilijna ulica”. Celem było ukazanie jak człowiek zapomina o prawdziwym sensie Bożego Narodzenia. Nasza uzdolniona młodzież pięknie zagrała w przedstawieniu pokazując, jak ludzie patrzą na własne sprawy biznesowe, zakupy, wyjazdy na święta do luksusowych hoteli. Myślę, że wiele osób oglądających jasełka widziało też siebie jak czasem krok po kroku szukamy Jezusa.

Z jasełkami wystąpiliśmy kilka razy, począwszy od Szkoły Podstawowej nr 33, przez naszą parafialną świątynię, Ośrodek dla niepełnosprawnych dzieci w Szombierkach, aż po Ośrodek dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży w Rusinowicach.

Jestem wdzięczny wszystkim za trud i przygotowanie jasełek, szczególnie Pani Jadwidze Knejskiej, ale także naszej młodzieży za ogromny trud, wysiłek i zaangażowanie. Wielkie, wielkie dzięki!