Ogłoszenia - III Niedziela zwykła - 26.01.2020
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - III Niedziela zwykła - 26.01.2020

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ZWYKŁA

26.01.2020

 

 


 • Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Chorych na Trąd. Polecamy tę intencję wszystkim Parafianom. W ramach dziękczynienia za wszystkich, którzy przyjęli kolędę i ofiarodawców, w dniu dzisiejszym o godz. 10.30, zostanie odprawiona Eucharystia. Na prośbę Parafian dzisiaj można złożyć na tacę ofiarę kolędową. Dodatkowa kolęda odbędzie się w dniu dzisiejszym od godz. 15.00.
 • W ramach obchodów 100. rocznicy powstania naszej Górniczej Orkiestry Dętej Bytom im. Józefa Słodczyka bardzo serdecznie zapraszamy w dniu dzisiejszym o godz. 17.00 na koncert kolęd w jej wykonaniu. Zachęcamy do licznego udziału. Niech orkiestra poczuje, że jest ważną częścią naszej wspólnoty parafialnej. Prosimy o przyniesienie książeczek „Droga do nieba”. W związku z koncertem nie będzie nieszporów o godz. 15.30.
 • Zakończyły się nasze półkolonie parafialne. Dziękujemy z serca wszystkim tym, dzięki którym mogły się one odbyć: Panu Wiesławowi Wójcikowi, naszej Piekarni Kwapisz oraz Mariankom za opiekę i wspólną zabawę z dziećmi.
 • W związku z rocznicą tragedii miechowickiej ze stycznia 1945 roku zapraszamy do odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia” w poniedziałek o godz. 15.00 przy pomniku wywiezionych Górnoślązaków. Chcemy objąć pamięcią modlitewną wszystkich, którzy zginęli podczas tych tragicznych wydarzeń.
 • W poniedziałek, 27 stycznia o godz. 16.00, odbędzie się spotkanie formacyjne przygotowujące do bierzmowania dla dziewcząt z klas VIII, a o godz. 17.00 dla chłopców.
 • Próba chóru parafialnego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.
 • W środę zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, a o 17.30 na Nowennę, którą ofiarujemy za pomordowanych w 1945 roku mieszkańców Miechowic. Po Nowennie, z okazji kolejnej rocznicy wydarzeń styczniowych w Miechowicach, zapraszamy na Eucharystię w intencji wszystkich ofiar.
 • W czwartek zapraszamy dzieci na Mszę Św. szkolną o godz. 17.00. Obowiązkowo przychodzą wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej.
 • W piątki o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • Spotkanie naszych seniorów w ramach Klubu Seniora odbędzie się 31 stycznia o godz. 15.30. Bardzo serdecznie zapraszamy na nie naszych starszych Parafian.
 • Spotkanie KSM-u w piątek o godz. 18.45.
 • W sobotę, 1 lutego od godz. 8.00, odbędą się odwiedziny chorych, których można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 • W sobotę, 1 lutego o godz. 14.00, zapraszamy wszystkie dzieci do domu katechetycznego na bal przebierańców.
 • W sobotę od 17.00 do 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • Informujemy, że Sakrament Bierzmowania w naszej Parafii odbędzie się 2 marca o godz. 18.00. Dorośli, którzy chcieliby przygotować się do jego przyjęcia proszeni są o przybycie na spotkanie 31 stycznia o godz. 18.30.
 • Dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się dzień skupienia u naszych sióstr Elżbietanek – 1 lutego dla dziewcząt z klas VIII, a 8 lutego dla chłopców z klas VIII. Początek o godz. 10.00, zakończenie około godz. 13.00. Obecność obowiązkowa.
 • W przyszłą niedzielę, 2 lutego, obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Od 1997 r. jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowa­nego, dlatego zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski, w tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek na Siostry Klauzurowe. Podczas każdej Eucharystii dokonamy błogosławieństwa świec. O godz. 10.30, z okazji 155. rocznicy poświęcenia naszej świątyni, odprawimy Mszę Świętą w intencji fundatorów, budowniczych, dobrodziejów, Księży, którzy tutaj pracowali, pracują oraz wszystkich zmarłych i żywych Parafian.
 • W związku ze wspomnieniem Św. Błażeja, orędownika wiernych zwłaszcza w chorobach gardła, które obchodzimy 3 lutego, w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. będziemy udzielać wiernym błogosławieństwa ku jego czci.
 • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej będą miały swoją katechezę 3 lutego o godz. 17.00. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w środę, 5 lutego po Mszy Św. wieczornej.
 • W miesiącach styczniu i lutym mamy jeszcze wolne intencje, szczególnie w godzinach rannych. Bardzo prosimy o zamawianie Mszy Świętych. Pamiętajmy, że zawsze mamy za co Bogu dziękować i o co prosić. Pamiętajmy także o zmarłych z naszych rodzin. Jest to najpiękniejszy dar, jaki można im ofiarować, a zarazem forma spłaty naszej wdzięczności wobec nich.
 • Po przerwie feryjnej powracamy do zajęć na sali gimnastycznej w każdą środę o godz. 19.30 w naszej SP nr 33.
 • Zapraszamy chętnych do wspólnoty Żywego Różańca. W niektórych różach brakuje osób. Wszystkich chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii. Mogą to być zarówno Panie jak i Panowie. Osoby, które wpisały lub wpiszą się na listę prosimy o przyjście na zmianę tajemnic w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.
 • W godzinach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne na 2020 rok.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.