Ogłoszenia - II Niedziela zwykła - 19.01.2020
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - II Niedziela zwykła - 19.01.2020

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

19.01.2020

TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

 


 • Zapraszamy dzisiaj na wspólne miechowickie kolędowanie o godz. 17.00, w czasie którego wystąpi nasz Chór Parafialny, soliści oraz dzieci i młodzież. W związku z tym nie będzie nieszporów o godz. 15.30.
 • Od soboty, 18 stycznia, rozpoczęliśmy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończy się świętem Nawrócenia Św. Pawła, 25 stycznia. Zachęcamy naszych Parafian do modlitwy w tej intencji.
 • Od poniedziałku rozpoczynamy darmowe półkolonie dla naszych dzieci. W ramach półkolonii uda­my się do Panewnik, Multikina, a także weźmiemy udział w kuligu w górach i ognisku.
 • W poniedziałek dzieci przychodzą na godz. 10.30. Udamy się do Katowic do Bajki Pana Kleksa.
 • Dobiegły końca odwiedziny duszpasterskie naszych rodzin. Za przyjęcie kapłana, wspólną modlitwę, serdeczność, dobroć i życzliwość składamy z serca płynące Bóg zapłać. Dziękujemy także za wszelkie złożone ofiary kolędowe, które są przeznaczone na remont probostwa. W ramach dziękczynienia za wszystkich, którzy przyjęli kolędę i ofiarodawców, 26 stycznia o godz. 10.30, zostanie odprawiona Eucharystia. Na prośbę Parafian w tym dniu będzie można złożyć na tacę ofiarę kolędową. Dodatkowa kolęda odbędzie się w niedzielę, 26 stycznia od godz. 15.00. Zgłoszenia prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • Próba chóru parafialnego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.
 • W środę zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 18.00 na Eucharystię.
 • Kolejna akcja MOC odbędzie się 24 stycznia. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 • W piątki o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W sobotę od 17.00 do 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich Parafian o godz. 17.00 na koncert kolęd w wykonaniu naszej Górniczej Orkiestry Dętej.
 • W czasie ferii zimowych Kancelaria Parafialna będzie czynna w poniedziałek od 16.00 do 17.30, czwartek od 8.00 do 10.00 i piątek od 16.00 do 17.00.
 • W sobotę, 1 lutego o godz. 14.00, zapraszamy wszystkie dzieci do domu katechetycznego na bal przebierańców.
 • Informujemy, że Sakrament Bierzmowania w naszej Parafii odbędzie się 2 marca o godz. 18.00. Dorośli, którzy chcieliby przygotować się do jego przyjęcia proszeni są o przybycie na spotkanie 31 stycznia o godz. 18.30.
 • W miesiącach styczniu i lutym mamy jeszcze wolne intencje, szczególnie w godzinach rannych. Bardzo prosimy o zamawianie Mszy Świętych. Pamiętajmy, że zawsze mamy za co Bogu dzięko­wać i o co prosić. Pamiętajmy także o zmarłych z naszych rodzin. Jest to najpiękniejszy dar, jaki można im ofiarować, a zarazem forma spłaty naszej wdzięczności wobec nich.
 • Zapraszamy osoby chętne do wspólnoty Żywego Różańca. W niektórych różach brakuje osób. Wszystkich chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii. Mogą to być zarówno Panie jak i Panowie.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.