Start Aktualności ADWENT 2019
ADWENT 2019
niedziela, 12 stycznia 2020 21:07

 

W I Niedzielę Adwentu rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Eucharystia daje życie”. To właśnie ten temat będzie przewodził nam w najbliższym czasie we wszystkich inicjatywach duszpasterskich realizowanych w naszej Parafii.

Za nami wspaniały czas Rorat, które w tym roku przeżywaliśmy pod hasłem „Radujcie się! Pan jest blisko!”, poznając ciekawe życie Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Dzieci przychodziły codziennie 15 minut przed Mszą św., aby wspólnie wychwalać Pana Boga śpiewem i uczyć się nowych piosenek. Zachowaliśmy także naszą tradycję „wędrującej figurki Matki Bożej”, którą dzieci otrzymywały za serduszka z adwentowymi postanowieniami. Każdego dnia maluchy oddawały także kartki z odpowiedziami na pytania dotyczące danego dnia Rorat. Losowano trzy poprawne, a autor obdarowywany był słodką nagrodą.

Adwent upłynął również pod znakiem kiermaszu bożonarodzeniowego prowadzonego przez Dzieci Maryi. Marianki sprzedawały także własnoręcznie wykonane przez siebie wieńce adwentowe.

Do wystawionego w kościele kosza – Daru Serca – Parafianie składali produkty żywnościowe, z których Marianki przygotowały paczki dla potrzebujących rodzin. Za Waszą wielką ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać!

W Adwencie ogłoszono konkursy na najpiękniejszy list do Dzieciątka Jezus, szopkę bożonarodzeniową i własnoręcznie robiony lampion.

Mężczyźni naszej Parafii spotkali się 3 razy na „Męskich czwartkach czyli moich spotkaniach z Mistrzem”, podczas których zgłębiali tajemnicę Eucharystii i adorowali Pana Jezusa.

Mamy nadzieję, że wszyscy bardzo dobrze przygotowali przede wszystkim swoje serca na przyjście naszego Zbawiciela. To przecież najważniejsze…