Start Aktualności PATRONALNE ŚWIĘTO DZIECI MARYI, 08.12.2019 r.
PATRONALNE ŚWIĘTO DZIECI MARYI, 08.12.2019 r.
niedziela, 12 stycznia 2020 20:59

 

Jest taki dzień w roku, kiedy wszystkie Marianki – obecne, ale i te, które kiedykolwiek należały do wspólnoty, odczuwają szczególną wdzięczność. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia na naszym parafialnym ołtarzu podczas Eucharystii o godz. 9.00, złożyłyśmy dziękczynienie Bogu i Niepokalanej Maryi za to szczególne powołanie do wspólnoty Dzieci Maryi. Dziękowałyśmy, że możemy nazywać Maryję swoją Mamą, że Ona czuwa nad nami w wyjątkowy sposób, czego doświadczamy każdego dnia.

Dziękowałyśmy Bogu także za ks. Proboszcza, naszego opiekuna, którego Bóg postawił pośród nas, aby kształtował nasze serca i prowadził nas ku wieczności. Dziękowałyśmy za jego ojcowską miłość, którą nas obdarza, wymagającą, ale też miłosierną, za całoroczną formację, modlitwę z nami i w naszej intencji, pomoc, życzliwość, troskę, obecność kiedy przeżywamy dobre chwile oraz kiedy przychodzą problemy. Dziękowałyśmy także za słowo upomnienia, nawet to surowe, ale wypływające z troski o nasze szczęście tu na ziemi, a przede wszystkim w wieczności. Dziękowałyśmy, że pośród tak wielu obowiązków ks. Proboszcz nie rezygnuje z przewodniczenia naszej wspólnocie, choć prawdę mówiąc, niejednokrotnie dostarczamy też zmartwień. Prosiłyśmy, aby za cały trud dobry Bóg zsyłał na Księdza wszystko, co potrzebne do pięknego życia i do zbawienia.

Modlitwą dziękczynną objęłyśmy także naszych drogich rodziców, na których zawsze możemy liczyć oraz każdą z nas. Ciepłe myśli kierowałyśmy w stronę szpitala, gdzie dochodziła do zdrowia jedna z nas – Dominika. Tak jakoś już jest, że w ostatnich latach, każdego 8 grudnia przychodzą do naszej wspólnoty problemy, przez które nie możemy być w komplecie. Dominika jednak łączyła się z nami duchowo, a my wraz z darami ofiarnymi złożyłyśmy na ołtarzu także jej odnowienie przyrzeczenia na wzór życia Matki Bożej.

Tegoroczna uroczystość była też okazją do wyjątkowego dziękczynienia. Jeszcze w połowie listopada nie mieliśmy ani jednej kandydatki. Kiedy wyczerpaliśmy już ludzkie możliwości poprosiliśmy o pomoc naszą Mamę. Jako animatorka dziękuję również tym wszystkim, którzy wraz z nami i naszym Opiekunem podjęli się odprawienia szczególnej nowenny do Matki Bożej prosząc, aby nowe dziewczęta dołączyły do naszej wspólnoty. Mama i tym razem nie zawiodła. Podarowała nam 8 dziewczęcych serduszek. Każda ufna modlitwa odbija się echem w całym niebie. Patrząc na nasze nowe Marianki za każdym razem myślę, że są wymodlone i wyczekane. Są nimi: Julka Wagner, Oliwka Rychter, Nadia Łukaszewicz, Anetka Matusek, Ala Rulik, Martynka Szeloch i nasza największa pociecha, najmłodsza Marianka w historii Parafii – czteroletnia Wiktoria Rajnike.

Po południu, o godz. 16.00, spotkałyśmy się w domu katechetycznym wraz z naszymi rodzicami, ks. Proboszczem i ks. Wikariuszami. Na początek przedstawiłyśmy przygotowany przez nas spektakl „Księżniczka na ziarnku grochu.” Przedstawienie zakończyło się tańcem „Chocolate”. Po zaprezentowaniu go przez Marianki ks. Proboszcz zaprosił do tańca rodziców. Oczywiście nie odmówili. W dalszej kolejności nastąpiło podsumowanie całorocznej służby i nagrodzenie najbardziej gorliwych dziewcząt. Ogłoszono także, że trzecią animatorką została Kasia Kapuścińska. Ks. Proboszcz podarował każdej mariance worki-plecaki z logo Dzieci Maryi naszej Parafii. Ponieważ jesteśmy jak jedna wielka rodzina zagraliśmy w zespołową grę – Familiadę, podczas której wszyscy świetnie się bawili. „Ankietowani” nie zawiedli i przysporzyli nam sporą dawkę śmiechu. Spotkanie zakończyło się tradycyjną u nas projekcją zdjęć z minionego roku.

Maryjo, pragniemy naśladować całe Twoje życie. Chcemy być czyste jak Ty, aby nie plamił nas grzech. Chcemy służyć jak Ty i gorliwie pracować dla dobra Parafian. Chcemy wypełniać wolę Bożą jak Ty i sumiennie wypełniać swoje powołanie – uczyć się i pracować. Nawiązując do kazania ks. Proboszcza z naszej uroczystości, chcemy też widzieć jak Ty każdego potrzebującego oraz siebie nawzajem, aby nie przejść obok nikogo obojętnie. Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy!