Start Aktualności SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM, BISKUPEM, 06.12.2019 r.
SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM, BISKUPEM, 06.12.2019 r.
niedziela, 12 stycznia 2020 20:57

 

Komercja na swoje potrzeby stworzyła postać wzorowaną na św. Mikołaju, która jednak nie ma z nim nic wspólnego. Wszyscy znamy uśmiechniętego pana z dużym brzuchem i czapką krasnala na głowie rozdającego prezenty. Bardzo ważne jest to, żeby zapoznawać dzieci z prawdziwą historią św. Mikołaja, który był biskupem, żył naprawdę i dzielił się wszystkim, co miał, ale ze względu na wiarę w Jezusa Chrystusa.

6 grudnia po Mszy św. roratniej członkowie dziecięcej grupy teatralnej przygotowani przez ks. Mariusza przedstawili dla nas spektakl o życiu św. Mikołaja. Przygotowywali się do niego wiele dni, ale warto było czekać na efekt. Wszyscy wypadli świetnie. Z serca gratulujemy Wam występu! Na tym nie koniec. Wieść o tym przedstawieniu dotarła do samego nieba, ponieważ niedługo po nim do naszej świątyni przybył nie kto inny jak sam św. Mikołaj! Wszedł nawą główną, dostojnie, jak na biskupa przystało. Pytał czy dzieci były grzeczne, czy ks. Proboszcz dobrze się sprawował, czy ks. Wikarzy sumiennie spełniali swoje obowiązki. Przymknął oko na niektóre wybryki dzieci, a w zamian poprosił, aby coś dla niego zaśpiewały.

Dziękujemy dziecięcej grupie teatralnej na czele z ks. Mariuszem za występ oraz św. Mikołajowi za to, że nie zapomniał o nas i zostawił nam pyszne upominki.

Widzimy się za rok św. Mikołaju, a zanim to nastąpi prosimy Cię, módl się za nami!