Ogłoszenia - Niedziela Chrztu Pańskiego - 12.01.2020
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Niedziela Chrztu Pańskiego - 12.01.2020

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

12.01.2020

 


 • Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Kolekta niedzielna jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – spłacenie renowacji figury Jezusa Zmartwychwstałego zniszczonej w zeszłym roku przez złodziei. Do tej pory zebraliśmy 4000 zł. Kosz renowacji to 8000 zł. Składamy Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.
 • W ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”, w poniedziałek o godz. 15.00, spotkamy się przy ul. Jaśmino­wej.
 • W poniedziałek, 13 stycznia, zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na Mszę Św. o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo fatimskie.
 • Próba chóru parafialnego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.
 • W środę zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 18.00 na Eucharystię.
 • W czwartek przypada 16. dzień miesiąca, dlatego zapraszamy na wieczorną Eucharystię i nabożeństwo ku czci Św. Jana Pawła II.
 • W piątki o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia za wstawiennic­twem Św. Siostry Faustyny i ucałowanie jej relikwii.
 • W sobotę, 18 stycznia, rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończy się świętem Nawrócenia Św. Pawła, 25 stycznia.
 • W sobotę od 17.00 do 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • Dobiegły końca odwiedziny duszpasterskie naszych rodzin. Za przyjęcie kapłana, wspólną modlitwę, serdeczność, dobroć i życzliwość składamy z serca płynące Bóg zapłać. Dziękujemy także za wszelkie złożone ofiary kolędowe, które są przeznaczone na remont probostwa. W ramach dziękczynienia za wszystkich, którzy przyjęli kolędę i ofiarodawców, 26 stycznia o godz. 10.30, zostanie odprawiona Eucharystia. Na prośbę Parafian w tym dniu będzie można złożyć na tacę ofiarę kolędową. Dodatkowa kolęda odbędzie się w niedzielę – 26 stycznia 2020 r. od godz. 15.00. Zgłoszenia prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • Kolejna akcja MOC odbędzie się 24 stycznia. Można zapisywać się na listę w zakrystii.
 • Przypominamy o mających się odbyć koncertach kolęd, na które bardzo serdecznie wszystkich zapra­szamy. 19 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się wspólne miechowickie kolędowanie wraz z naszym chórem, solistami oraz dziećmi i młodzieżą. Osoby, które chciałyby wystąpić w ten wieczór proszone są o kontakt z ks. Michałem. 26 stycznia o godz. 17.00 planowany jest koncert naszej Górniczej Orkiestry Dętej.
 • Już dziś informujemy, że Sakrament Bierzmowania w naszej Parafii odbędzie się 2 marca o godz. 18.00. Dorośli, którzy chcieliby przygotować się do jego przyjęcia są proszeni o przybycie na spotkanie 31 stycznia o godz. 18.30.
 • W miesiącach styczniu i lutym mamy jeszcze wolne intencje, szczególnie w godzinach rannych. Bardzo prosimy o zamawianie Mszy Świętych. Pamiętajmy, że zawsze mamy za co Bogu dziękować i o co prosić. Pamiętajmy także o zmarłych z naszych rodzin. Jest to najpiękniejszy dar, jaki można im ofiarować, a zarazem forma spłaty naszej wdzięczności wobec nich.
 • W drugim tygodniu ferii odbędą się półkolonie dla naszych dzieci. W ramach półkolonii udamy się do Panewnik, Multikina, a także weźmiemy udział w kuligu w górach oraz wspólnym ognisku.
 • Zapraszamy do wspólnoty Żywego Różańca. W niektórych Różach brakuje osób. Wszystkich chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii. Mogą to być zarówno Panie jak i Panowie.
 • Na czas ferii zimowych zmienia się czas urzędowania Kancelarii Parafialnej. Będzie ona czynna w poniedziałek od 16.00 do 17.30, czwartek od 8.00 do 10.00 i piątek od 16.00 do 17.00.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.