SPOTKANIE ZE ŚW. MARCINEM Z TOURS, 10.11.2019 r.
Start Aktualności SPOTKANIE ZE ŚW. MARCINEM Z TOURS, 10.11.2019 r.
SPOTKANIE ZE ŚW. MARCINEM Z TOURS, 10.11.2019 r.
niedziela, 29 grudnia 2019 15:26

 

W słoneczny, chłodny, niedzielny poranek, 10 listopada o godz. 8.45 plac przed domem katechetycznym wypełnił się rzeszą naszych drogich dzieci i ich rodzicami. Chwilę potem pojawił się tam ks. Proboszcz z ks. Michałem, aby wspólnie z najmłodszymi Parafianami oczekiwać wizyty dostojnego gościa, jakim był św. Marcin.

Ks. Proboszcz zachęcił wszystkich do wspólnego śpiewania licząc na to, że św. Marcin zasugeruje się starym, polskim powiedzeniem „Idź, gdzie śpiewają, tam ludzie dobre serca mają.” Kiedy dzieci rozśpiewały się na całego, nad ogrodzeniem ujrzały kapelusz św. Marcina, a po chwili zza płotu wyłonił się sam Święty. Dumnie jechał na czarnym, pięknie przystrojonym koniu, ubrany w bogatą szatę. W pewnym momencie podszedł do niego biedak i poprosił o coś do jedzenia. Nasz bohater odpowiedział, że nie ma srebra ani złota, ale daje ubogiemu to, co posiada czyli wspomnianą szatę, aby mógł się ogrzać.

Następnie do kościoła ruszyła procesja, na czele której szedł oczywiście św. Marcin, następnie ks. Proboszcz z ks. Michałem, dzieci i reszta wiernych. Radosnym śpiewem rozpoczęła się Msza św. Podczas kazania ks. Michał opowiadał dzieciom m.in. o życiu św. Marcina i zachęcał je, aby wstępowały do grona Dzieci Maryi i ministrantów. Po zakończonej Eucharystii nasze maluchy i dorośli otrzymali tradycyjne, marcińskie rogale. Oby każdy z nas miał w sobie taką „wyobraźnię miłosierdzia” jak św. Marcin.