FESTIWAL ŻYCIA W KOKOTKU, 08-14.07.2019 r.
Start Aktualności FESTIWAL ŻYCIA W KOKOTKU, 08-14.07.2019 r.
FESTIWAL ŻYCIA W KOKOTKU, 08-14.07.2019 r.
niedziela, 17 listopada 2019 20:33

,,Jak ogień” – to hasło tegorocznego Festiwalu Życia w Kokotku. Podczas festiwalu czytaliśmy Księgi Królewskie, które przekazały nam historię proroka Eliasza. To on prowadził nas i pomógł na nowo rozpalić ogień wiary. Wielu młodych z całej Polski zjechało do Kokotka, aby pogłębić swoją wiarę i przeżyć niezwykły czas.

Po przyjeździe do Kokotka młodzież musiała przygotować swój nocleg – namioty. Już przy ich rozkładaniu poznawaliśmy nowych ludzi, którzy z chęcią pomagali sobie nawzajem w tym zadaniu. Następnie udaliśmy się na uroczystą Mszę Św. oficjalnie rozpoczynającą Festiwal Życia, której przewodniczył bp Marek Solarczyk. Po Mszy czekała na nas kolacja, a był nią… wrzątek. Wówczas przekonaliśmy się jakie rarytasy mogą powstać ze zwykłej, wrzącej wody :)  Była to dla nas mała szkoła przetrwania. Wieczorem odbyła się impreza integracyjna, jej gościem był ks. Kuba Bartczak. Po imprezie udaliśmy się pod orzeźwiający prysznic w zimnej wodzie, a noc zahartowała nas na chłód, który towarzyszył nam przez cały kolejny tydzień.

Każdy dzień rozpoczynał się jutrznią i „pożywnym” śniadaniem – wrzątkiem. Podczas całego tygodnia uczestniczyliśmy w różnych konferencjach. Pierwszą konferencję wygłosiła pani Joanna Bątkiewicz-Brożek, która opowiedziała nam o ojcu Dolindo i zdaniu, które często powtarzał - ,,Jezu, Ty się tym zajmij”. W środę gościliśmy ks. Artura Godnarskiego. Mówił nam o wyborze Chrystusa na swojego Pana i niezwykłej siostrze zakonnej, która otworzyła cyrk. Kolejnego dnia Sylwia Jaśkowiec opowiedziała nam historię swojego życia i nawrócenia. W piątek wysłuchaliśmy konferencji brata Marka z Taize, który opowiedział nam o swojej wspólnocie. Ostatnią konferencję wygłosili Monika i Marcin Gomułkowie. Dowiedzieliśmy się z niej o ich ciężkim dorastaniu w wierze, zagubieniu i odnalezieniu szczęścia.
Po tych niezwykle ciekawych konferencjach udawaliśmy się na pracę w grupach. Była to okazja do lepszego poznawania siebie nawzajem. Każdy z nas mógł uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach. Codziennie odbywała się Msza Św. oraz nabożeństwo odpowiadające danemu dniu. Podczas festiwalu oprócz modlitwy towarzyszyła nam

również zabawa. Mogliśmy wziąć udział w występach takich jak: koncert Arki Noego, musical ,,Jak ogień”, spektakl Teatru po Pracy, koncert Małego TGD oraz koncert Kuby Badacha. Podczas Mszy, która kończyła nasz festiwal gościliśmy Ojca generała oblatów – Louisa Lougena OMI i cały sztab generalny Ojców oblatów.

Jedną z największych atrakcji był Bieg Festiwalowicza. Uczestnicy musieli pokonać 7-kilometrową trasę prowadzącą przez jezioro i błoto. Wrócili brudni, zmęczeni, ale szczęśliwi.

Mieliśmy również okazję, o każdej porze, przez cały festiwal, spotkać się z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie.

Był to niezwykły czas, pełen miłości, wiary i radości. Pogłębiliśmy swoją wiarę i spotkaliśmy wspaniałych ludzi, którzy tak samo kochają Chrystusa.

 

,,Jak ogień, jak ogień, jak ogień!

To rydwany Izraela!

Pan ogień zrzucił na ziemię

Niech zapłonie już!”