ROCZNICA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH NASZYCH KSIĘŻY, 25-26.05.2019 r.
Start Aktualności ROCZNICA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH NASZYCH KSIĘŻY, 25-26.05.2019 r.
ROCZNICA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH NASZYCH KSIĘŻY, 25-26.05.2019 r.
piątek, 26 lipca 2019 09:47

 

W sobotę, 25 maja, Dzieci Maryi zaprosiły naszych duszpasterzy do salki katechetycznej, ponieważ przygotowały prezent z okazji kolejnej rocznicy święceń kapłańskich. Ofiarowałyśmy Księżom trud włożony w realizację przedstawienia o Mszy świętej. Z pomocą przyszli nam nasi koledzy – ministranci, którzy zagrali męskie role. Pozostali chłopcy też chcieli zobaczyć inscenizację, więc byliśmy wszyscy razem – marianki, ministranci i nasi Pasterze.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną zawierającą teksty o kapłaństwie i powołaniu oraz zdjęcia ks. Proboszcza i ks. Wikariuszy podczas sprawowania Sakramentów. Przedstawienie nosiło tytuł „Ja jestem Bramą”. Przypomniało nam wszystkim, że Msza św. upamiętnia wszystkie wydarzenia z życia Chrystusa, a kiedy bierzemy w niej udział, rzeczywiście przenosimy się na Kalwarię. Występ nagrodzono brawami, a Księża podkreślili jak wielką wagę przywiązują do takich inicjatyw.

Nazajutrz, w niedzielę, 26 maja, odbyła się Msza św. w intencji naszych Kapłanów z okazji rocznicy święceń ofiarowana od Dzieci Maryi. Naszą modlitwą objęłyśmy Kapłanów, ich rodziców, a także sprawę nowych powołań. Po Komunii św. poszczególne grupy parafialne złożyły życzenia. Tego dnia obchodziliśmy także Dzień Matki. Marianki zaprosiły więc swoje mamy przed ołtarz, a jedna z nas – Majka Kocot, zaśpiewała dla Maryi i naszych ziemskich mam piosenkę „Ave Maryja Jasnogórska”. Następnie wręczyłyśmy wszystkim mamom czerwone róże w dowód miłości i wdzięczności. W wielu oczach pojawiły się łzy wzruszenia...

Z całego serca dziękuję wszystkim mariankom za mobilizację i za to, że pomimo tak wielu utrudnień i przeszkód, nasze przedstawienie jednak się odbyło. Dziękuję ministrantom, którzy wzięli w nim udział – za poświęcony czas i pomoc. Zaś naszym Księżom życzymy, aby byli wierni swojemu powołaniu do końca życia.