DIECEZJALNY ZJAZD MINISTRANTÓW, 25.05.2019 r.
Start Aktualności DIECEZJALNY ZJAZD MINISTRANTÓW, 25.05.2019 r.
DIECEZJALNY ZJAZD MINISTRANTÓW, 25.05.2019 r.
piątek, 26 lipca 2019 09:37

 

Są takie momenty, kiedy w życiu uczestniczymy w szczególnych wydarzeniach razem nie w małych grupkach, ale w większej wspólnocie. Podkreśla się przez to rangę wydarzenia, ale też wspólne idee, które nas łączą.

Taka okoliczność miała miejsce, podobnie jak w latach ubiegłych, w Rudach Raciborskich 25 maja w uroczej scenerii opactwa pocysterskiego. W serdecznej atmosferze pod opieką Maryi z Dzieciątkiem, której piękny wizerunek czczony jest w tytule Matki Bożej Pokornej lub Matki Bożej Rudzkiej, ministranci i lektorzy z całej diecezji, a więc także i z naszej Parafii wraz z opiekunami grup: księżmi i animatorami, wzięli udział we wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem ks. bpa Gerarda Kusza, a następnie w różnych nominacjach i wyróżnieniach oraz we wspólnej zabawie, tzn. w zawodach sportowych. W czasie Mszy Świętej podczas wygłoszonego słowa ks. bp podkreślił, że obecnie przeżywamy oczyszczanie się Kościoła, a Liturgiczna Służba Ołtarza nie może się zniechęcać, bo wszyscy jesteśmy przecież dziećmi Boga i Kościoła. Co do wyróżnień, które miały miejsce po Mszy Św., na uwagę zasługują wszystkie, a dla naszej Parafii szczególnie dwa. Ks. bp Gerard wręczył dyplomy podpisane przez księdza biskupa Jana Kopca byłemu animatorowi Tomaszowi Binkowi i obecnemu animatorowi Mateuszowi Mnichowi. Ks. biskup podkreślił ich wzorową pracę na rzecz Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej Parafii.

Całość wydarzenia była bardzo pięknie przeżywana tym bardziej, że przez cały dzień świeciło słońce i wszystkim dopisywała pogoda ducha, poczucie opieki Chrystusa i Jego Matki – Maryi.

Tamtego dnia wszyscy byli u Matki Bożej Pokornej, o czym warto podjąć refleksję, bo służący przy ołtarzu Pańskim powinni być ludźmi pokornymi i mądrymi mądrością Bożą, a więc podążającymi po drodze świętości i ku świętości. Dla ministrantów i lektorów jest to szczególne zadanie.