Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 09.06.2019

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

09.06.2019

 

 

 • Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. O godz. 15.30 nieszpory połączone z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Kolekta będzie przeznaczona na cele naszej Parafii – zakupienie opału na przyszły sezon grzewczy. Za wszelkie złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.
 • W poniedziałek obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
 • Próba dla dzieci z klas IV, przeżywających rocznicę Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w poniedziałek, 10 czerwca o godz. 16.00. Dzieci przynoszą ze sobą książeczki „Drogi do nieba”.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • W środę zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • Spotkanie formacyjne, podsumowujące pierwszy rok przygotowania do bierzmowania, dla uczniów klas VI Szkoły Podstawowej odbędzie się w czwartek o godz. 16.15. Obecność kandydatów do bierzmowania jest obowiązkowa.
 • W czwartek zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę Świętą szkolną o godz. 17.00.
 • W czwartek, 13 czerwca, obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wszystkie dzieci, a w szczególności dzieci z klas II zapraszamy na Mszę Św. szkolną o godz. 17.00. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na nabożeństwo z procesją po Mszy Św. wieczornej.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia. Będzie to spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego z księdzem opiekunem.
 • Spotkanie formacyjne dla chłopców z klas VII Szkoły Podstawowej odbędzie się w piątek o godz. 16.45.
 • Zapraszamy na spotkanie młodzież w ramach KSM-u o godz. 19.00.
 • Chłopców z klas III, którzy chcieliby zostać ministrantami i dziewczęta, które chciałyby zostać mariankami zapraszamy na spotkanie w domu katechetycznym w sobotę o godz. 8.00.
 • W sobotę, 15 czerwca, odbędzie się spowiedź dla dzieci przygotowujących się do pierwszej rocznicy Komunii Św. Dziewczęta przyjdą o godz. 9.00, a chłopcy o godz. 10.00. Okazja do spowiedzi dla rodziców przed każdą Mszą Św., w środę od godz. 17.00 oraz w sobotę od godz. 17.00.
 • Spotkanie dziecięcego koła misyjnego odbędzie się w sobotę o godz. 9.00.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od godz. 17.00 do 18.00.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas przyjmowania Komunii Św. wielkanocnej. O godz. 15.30 podczas nieszporów odbędzie się także nabożeństwo ku czci Św. Jana Pawła II wraz z ucałowaniem relikwii. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – remont domu katechetycznego
  i plebanii.
 • Trwa czerwiec – miesiąc nabożeństw do Serca Pana Jezusa, na które zapraszamy od poniedziałku do sobotyo godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30.
 • W poniedziałek, 17 czerwca, odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Można wpisywać się na listę w zakrystii.
 • Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W związku z tym bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy. W tym roku procesja przejdzie ulicami: ks. Jana Frenzla, Dzierżonia, Francuską, Racjonalizatorów i ul. ks. Jana Frenzla powrócimy do kościoła. Ołtarze tradycyjnie będą przy ul. Dzierżonia, Francuskiej, Racjonalizatorów przy byłej aptece i przy parku. Bardzo prosimy, aby rodziny potwierdziły, czy przygotują ołtarze na Boże Ciało. Prosimy także o przyniesie­nie kwiatów, które dzieci będą sypać podczas procesji eucharystycznej. Już dzisiaj zachęcamy, aby w procesji uczestni­czyły dzieci komunijne, dzieci z klas IV, a młodsze dzieci sypały kwiatki przed Najświętszym Sakramentem.
 • W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 9.00, która będzie sprawowana w intencji ks. Michała z okazji urodzin. Niech uczestnictwo w tej Eucharystii będzie dowodem wdzięczności za posługę w naszej parafii.
 • Od 24 czerwca do 29 czerwca odbędą się w naszej Parafii darmowe półkolonie dla dzieci. Karty kolonijne będzie można odbierać 16 czerwca u ks. Proboszcza; wypełnione oddajemy do 23 czerwca.
 • Za niedługo wakacje. Jedną z propozycji dobrego spędzenia tego czasu przez młodzież jest Festiwal Życia. To wydarzenie religijne, będące szczególną formą rekolekcji zamkniętych organizowanych na terenie Oblackiego Centrum Młodzieży w Kokotku w dniach od 8-14 lipca 2019 r. Codziennie sprawowana będzie Msza Święta i prowadzona przez młodzież wspólna modlitwa. Wśród wielu ciekawych koncertów znanych artystów, młodzież weźmie również udział w konferencjach, warsztatach i panelach dyskusyjnych. Zapraszamy naszą młodzież do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Szczegółowy program, regulamin, zgodę rodziców można znaleźć na stronie internetowej: www.festiwalzycia.pl. Zapisy trwają do 15 czerwca.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego”i Informator Parafialny.