I KOMUNIA ŚWIĘTA, 19.05.2019 r.
Start Aktualności I KOMUNIA ŚWIĘTA, 19.05.2019 r.
I KOMUNIA ŚWIĘTA, 19.05.2019 r.
czwartek, 06 czerwca 2019 10:53

 

Rok intensywnych przygotowań, katechezy, nauka, modlitwa, spowiedź – taką drogę przebyło 30 dzieci z klas III po to, aby w swoich czystych sercach powitać żywego, prawdziwego Jezusa Chrystusa. Rodzice i ks. Proboszcz postarali się o piękny wystrój kościoła. Przez dwa tygodnie dzieci uczestniczyły w próbach, na których ks. Proboszcz szlifował z nimi czytanie, śpiewanie, wszelkie gesty i obrzędy. W końcu nadszedł upragniony dzień I Komunii świętej. Całe niebo cieszyło się z nami, pogoda była przepiękna, wszystko zostało skąpane w majowym słońcu. O godz. 8.45 pod domem katechetycznym zebrały się już wszystkie dzieci, rodzice, Kapłani, ministranci, Dzieci Maryi, górnicy i wielu zaproszonych gości. Przedstawiciele dzieci poprosili rodziców o błogosławieństwo na piękną chwilę przyjęcia Komunii św., a następnie procesja ruszyła do kościoła. Podczas Mszy św. nasze maluchy były skupione i wszystko toczyło się zgodnie z planem. Na kazanie ks. Proboszcz przyniósł list, a w nim testament Pana Jezusa i przesłanie, że mamy być w świecie świadkami Bożej miłości. Wreszcie dzieci mogły przyjąć Jezusa Eucharystycznego do swoich serc. Na koniec Mszy św. przyszedł czas na podziękowania wszystkim, którzy przygotowali dzieci do tego wielkiego dnia. Piękne podziękowania skierowane do Kapłanów usłyszeliśmy od rodziców trzecioklasistów. Z kolei Kornelia i Michalina zaśpiewały piosenkę dziękując rodzicom za dar życia i wychowania. W wielu matczynych oczach pojawiły się łzy... Po błogosławieństwie końcowym przeszliśmy ponownie pod dom katechetyczny, aby wypuścić do nieba balony z intencjami, w których dzieci przyjęły Pana Jezusa do swoich serc.

Kiedy opadły pierwsze emocje związane z tym cudownym dniem, po smacznym obiedzie dzieci ponownie przyszły do kościoła, aby uczestniczyć w popołudniowym nabożeństwie. Złożyły także ofiary na rzecz misji, aby pomóc tym dzieciakom, które nie mają tak dobrze jak one. Po nabożeństwie wszyscy stanęli do wspólnego zdjęcia wraz z Kapłanami i mariankami.

Wspaniały dzień I Komunii św. minął bardzo szybko. Teraz najważniejsza jest praca rodziców, katechetów, Kapłanów i nas wszystkich nad tym, aby te dziecięce serca pozostały wierne Panu Jezusowi i Jego nauce.