Ogłoszenia - Uroczystość Objawienia Pańskiego - 06.01.2019
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Uroczystość Objawienia Pańskiego - 06.01.2019

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA

PAŃSKIEGO

06.01.2019

 


 

 • Przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Zbiórka zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski jest przeznaczona na misje. Po każdej Mszy Św. odbywa się błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody. O godz. 15.00 w ramach zmiany tajemnic różańcowych serdecznie zapraszamy na spektakl bożonarodzeniowy w wykonaniu młodzieży naszej Parafii oraz na wspólne kolędowanie.
 • W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada 26. rocznica święceń biskupich Biskupa Gliwickiego Jana Kopca, a w poniedziałek rocznica sakry biskupiej Biskupa Pomocniczego Andrzeja Iwaneckiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Księżach Biskupach.
 • W ramach „Ziarenka Bożego Miłosier­dzia” zapraszamy do wspólnego odmó­wienia Koronki do Bożego Miłosierdzia w poniedziałek o godz. 15.00. Tym razem spotkamy się przy ul. Racjonalizatorów 42 ABC. Za­praszamy szczególnie czcicieli Bożego Miłosierdzia i Róże Różańcowe.
 • Próba chóru parafialnego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.
 • W środę zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 18.00 na Eucharystię.
 • W piątki o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Cały plan znajduje się w gablotkach i na naszej stronie internetowej. Kolęda rozpoczyna się w dniach od poniedziałku do piątku od godz. 15.00, a w soboty i niedziele od godz. 14.00. Przypominamy, że w tym roku kolędę zaczynamy zawsze od numerów początkowych danych ulic. Ofiary związane z odwiedzinami kolędowymi będą przeznaczone na remont domu katechetycznego i plebanii.
 • W okresie kolędowym w soboty nie ma wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 • W ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne i Msze Św. gregoriańskie na 2019 rok.
 • Przyszła niedziela będzie Świętem Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Na Mszy Św. o godz. 9.00 poświęcimy książeczki „Drogi do Nieba” dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. O godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
 • Już dziś informujemy o mających się odbyć koncertach kolęd, na które bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. 20 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się wspólne miechowickie kolędowanie wraz z naszym chórem, solistami oraz dziećmi i młodzieżą. Osoby, które chciałyby wystąpić w ten wieczór proszone są o kontakt z ks. Michałem. 27 stycznia o godz. 17.00 planowany jest koncert naszej Górniczej Orkiestry Dętej, a w ciągu dnia w czasie każdej Mszy Św. wystąpią goście z Ukrainy.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Informator Parafialny. Nasze Panie z Caritasu rozprowadzają kalendarz parafialny, który może być wspaniałym upominkiem dla rodziny i przyjaciół.