Ogłoszenia - Niedziela Świętej Rodziny - 30.12.2018
Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

30.12.2018

 

 

 • Przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny. Jest ona okazją do refleksji o naszych rodzinach, o kształtowaniu ich na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu. Pamięcią modlitewną obejmujemy wszystkie rodziny z naszej parafii. Zapraszamy małżeństwa na Mszę Św. o godz. 10.30, która będzie połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i oddaniem rodzin pod opiekę Matki Bożej. Zaś na Eucharystię o godz. 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci, którym udzielimy błogosławieństwa z okazji święta Świętych Młodzianków Męczenników. Na niedzielne nieszpory w intencji wszystkich rodzin zapraszamy o godz. 15.30.
 • Kierujemy serdeczne podziękowania do tych wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy naszym Księżom za posługę w konfesjonale i za wszelkie zaangażowanie, Panom kościelnym, Paniom sprzątającym kościół, Paniom, które udekorowały ołtarze kwiatami, Panom, którzy budowali szopkę i stawiali choinki, młodzieży za spektakl teatralny, dziecięcej grupie teatralnej, harcerzom, Honorowym Krwiodawcom, Dzieciom Maryi, ministrantom, orkiestrze, organistom, chórowi parafialnemu oraz Panu Jackowi za ubogacenie swoją grą Pasterki.
 • W poniedziałek, 31 grudnia o godz. 17.00, zapraszamy wszystkich Parafian na Eucharystię dziękczynną z okazji zakończenia Roku Pańskiego 2018. Będzie ona odprawiana za żywych i zmarłych Parafian. Po Mszy Świętej nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku cywilnego. Za odmówienie w tym dniu hymnu Ciebie Boże wielbimy można zyskać odpust zupełny.
 • We wtorek przeżywamy Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą w porządku niedzielnym.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do sakramentu pokuty 30 minut przed każdą Mszą Świętą. Trwa okres kolędowy, dlatego kapłan może spóźnić się na wieczorną spowiedź. Wszyscy, którzy nie zdążą się wyspowiadać przed Mszą Św. o godz. 18.00 będą mieli możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Komunii Św. po wieczornej Eucharystii. W czwartek modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele. Po wieczornej Eucharystii Godzina Święta. W piątek po porannej Mszy Św. odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu odbędzie się po wieczornej Eucharystii. W sobotę oddamy się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Cały plan znajduje się w gablotkach i na naszej stronie internetowej. Kolęda rozpoczyna się w dniach od poniedziałku do piątku od godz. 15.00, a w soboty i niedziele od godz. 14.00. Przypominamy, że w tym roku kolędę zaczynamy zawsze od numerów początkowych danych ulic. Ofiary związane z odwiedzinami kolędowymi będą przeznaczone na remont domu katechetycznego i plebanii.
 • W okresie kolędowym w soboty nie ma wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 • W przyszłą niedzielę, 6 stycznia, będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego. Kolekta, zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski, będzie przeznaczona na misje. Po każdej Mszy Św. odbędzie się błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody. O godz. 15.00 w ramach zmiany tajemnic różańcowych zapraszamy na spektakl bożonarodzeniowy w wykonaniu młodzieży naszej Parafii oraz na wspólne kolędowanie.
 • W ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne i Msze Św. gregoriańskie na 2019 rok.
 • Już dziś informujemy o mających się odbyć koncertach kolęd, na które bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. 20 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się wspólne miechowickie kolędowanie wraz z naszym chórem, solistami oraz dziećmi i młodzieżą. Osoby, które chciałyby wystąpić w ten wieczór proszone są o kontakt z ks. Michałem. 27 stycznia o godz. 17.00 planowany jest koncert naszej Górniczej Orkiestry Dętej, a w ciągu dnia w czasie każdej Mszy Św. wystąpią goście z Ukrainy.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Informator Parafialny.
 • Nasze Panie z Caritasu rozprowadzają kalendarz parafialny, który może być wspaniałym upominkiem dla rodziny i przyjaciół.