Ogłoszenia - IV Niedziela Adwentu - 23.12.2018
Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU

23.12.2018

 

 • Przeżywamy czwartą niedzielę Adwentu. Zapraszamy na nieszpory adwentowe o godz. 15.30. W drzwiach kościoła rozprowadzane są opłatki.
 • W dniu dzisiejszym odbywa się KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Zachęcamy do zakupienia drobnych ozdób świątecznych, pierników oraz farskiego barszczu i rogalików. Dochód ze sprzedaży będzie kolejną cegiełką m. in. na półkolonie.
 • Z głębi serca zapraszamy osoby samotne na wigilię na probostwie. Drzwi będą otwarte dla wszystkich. Wieczerza wigilijna rozpocznie się o godz. 17.30. W tym dniu nikt nie powinien być sam, dlatego z radością czekamy na ludzi, którzy nie mają z kim spędzić tego wyjątkowego wieczoru.
 • Dziękujemy wszystkich Panom za udział w „Męskich czwartkach z Duchem Świętym”. Ufamy, że przyniosą one zbawienne owoce. Dziękujemy także za wszelkie produkty złożone podczas akcji „Dar Serca”.
 • Zachęcamy do przygotowania swoich serc przez świąteczny sakrament pokuty. Dzisiaj spowiedź w czasie każdej Mszy Świętej, a w Wigilię od 6.15. do 11.30 i od 13.00 do 16.30.
 • W poniedziałek będziemy świętować Wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcamy Parafian do właściwego przeżycia wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia. Pielęgnujmy tradycyjne zwyczaje wigilijne: łamanie się opłatkiem, wspólną rodzinną modlitwę, odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa oraz rodzinne śpiewanie kolęd.
 • W Wigilię Bożego Narodzenia od godz. 13.00 do 16.30 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Wszystkich Parafian zapraszamy na uroczystą Pasterkę o godz. 24.00. Poprzedzi ją spektakl teatralny w wykonaniu naszej młodzieżowej grupy teatralnej, który rozpocznie się o godz. 23.30. Kolekta z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia Diecezji Gliwickiej.
 • W Uroczystość Narodzenia Pańskiego nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00. Poranną Eucharystię odprawimy o godz. 8.00. O godz. 15.00 zapraszamy na jasełka w wykonaniu dziecięcej grupy teatralnej i wspólne śpiewanie kolęd. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – remont domu katechetycznego.
 • W drugi dzień Świąt, 26 grudnia, przypada Święto Św. Szczepana – pierwszego męczennika. O godz. 15.00 Godzinki, a o godz. 15.30 Nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – zapłacenie bieżących rachunków.
 • Od 27 grudnia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie naszej parafii. Plan kolędy znajdziemy w gablotkach i na naszej stronie internetowej. Kolęda będzie rozpoczynała się od poniedziałku do piątku o godz. 15.00, a w soboty i niedziele o godz. 14.00.
 • 27 grudnia, w czwartek, obchodzimy Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na porannej Mszy Św. odbędzie się błogosławieństwo wina.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego.
 • W piątek, 28 grudnia, przypada Święto Świętych Młodzianków Męczenników. Podczas Mszy Św. wieczornej udzielimy specjalnego błogosławieństwa nowonarodzonym dzieciom i ich rodzicom.
 • W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzić Święto Świętej Rodziny. Zapraszamy wszystkie małżeństwa na Mszę Św. o godz. 10.30. Będzie ona połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i oddaniem rodzin pod opiekę Świętej Rodziny, zaś na Eucharystię o godz. 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci, którym udzielimy błogosławieństwa z okazji Święta Świętych Młodzianków Męczenników.
 • W kancelarii można zamawiać intencje mszalne i Msze Św. gregoriańskie na 2019 rok.
 • W soboty okresu kolędowego nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego, Głos Krzyża oraz Informator Parafialny.