Ogłoszenia - III Niedziela Adwentu - 16.12.2018
Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU

16.12.2018

 

 • Przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu, którą nazywamy Gaudete. O godz. 15.30 nieszpory adwentowe. Przed kościołem odbywa się zbiórka na potrzeby parafialnego Caritas. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać. W drzwiach kościoła nasze siostry Elżbietanki rozprowadzają opłatki.
 • Młodzież naszej parafii zaprasza do adwentowej kawiarenki. Do południa można napić się kawy, herbaty, zjeść piernika i kawałek świątecznego ciasta, które młodzi sami upieką i przygotują. Przy tej okazji będą prosić o ofiarę pieniężną na farby i wyposażenie pomieszczenia w salkach, które przeznaczone zostanie na Klub Młodzieżowy. Zapraszamy także na kino familijne. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy o godz. 10.00 do domu katechetycznego na film pt. „Pierwsza Gwiazdka” (film trwa 83 min.).
 • W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Zachęcamy wiernych do modlitwy w tej intencji oraz pomocy biednym i samotnym.
 • Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc w zorganizowaniu opłatkowego Dnia Chorego w naszej parafii. Dziękujemy Parafialnemu Kołu Caritas, ofiarodawcom oraz Parafianom, którzy umożliwili naszym chorym dotarcie do kościoła.
 • W poniedziałek o godz. 15.30 zapraszamy Małych Misjonarzy na spotkanie opłatkowe.
 • W poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego.
 • Zapraszamy wszystkich do udziału w Roratach pod hasłem: „Z Duchem Twoim”. Msze Św. roratnie z kazaniami są sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 8.00. Ponadto zapraszamy wszystkich mężczyzn i młodzieńców naszej parafii na ostatni już „Męski czwartek z Duchem Świętym”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 konferencją, po niej wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.00. Przypominamy, że w okresie adwentowym nie ma Mszy Św. o godz. 18.00, za wyjątkiem sobót.
 • Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania przypominamy o udziale w Roratach. Ponadto, w tym tygodniu zamiast spotkania, klasy VIII i III gimnazjalne uczestniczą w Roratach we wtorek, po nich krótkie spotkanie.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Serdecznie zapraszamy nowych chórzystów.
 • Próba dziecięcej grupy teatralnej we wtorek i w środę po Roratach oraz w piątek o godz.16.00.
 • W środę o godz. 16.30 zapraszamy na Godzinki, o godz. 17.00 na Mszę Św. i Nowennę do MBNP.
 • W środę, 19 grudnia o godz. 18.30, zapraszamy na spotkanie opłatkowe członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • W piątek o godz. 16.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego.
 • W piątek po Roratach zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia za wstawiennictwem Św. s. Faustyny wraz z ucałowaniem relikwii.
 • W piątek, 21 grudnia, odbędzie się kolejna akcja MOC. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii.
 • Spotkanie opłatkowe Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w sobotę o godz. 17.00.
 • Odwiedziny chorych, których można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii, odbędą się 22 grudnia od godz. 8.00.
 • Przez cały Adwent do kosza DAR SERCA można składać zabawki, przybory szkolne i produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności. Z zebranych rzeczy przygotujemy paczki dla potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 • W ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne i Msze Św. gregoriańskie na 2019 rok.
 • Zapraszamy do Multikina w Zabrzu na film pt. „Chleb z nieba”. To opowieść o niewidzialnym dziecku, które odnajdują w śmietniku bezdomni z Mediolanu. Nie wszyscy ludzie widzą dziecko. Kto może je zobaczyć? – możecie się przekonać wybierając się na film. Projekcja dla naszej parafii odbędzie się 22 grudnia (sobota) o godz. 20.00. Cena biletu: 12 zł. Zapisy i pieniądze przyjmujemy w zakrystii. Jeśli zbierzemy 30 osób zorganizujemy wspólny wyjazd autokarem.
 • W IV niedzielę Adwentu Dzieci Maryi przeprowadzą przed kościołem KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Zachęcamy do zakupienia drobnych ozdób świątecznych, gdyż dochód ze sprzedaży będzie kolejną cegiełką m. in. na półkolonie.
 • Zbliżają się Święta Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy więc do przygotowania swoich serc przez świąteczny sakrament pokuty. Okazja do spowiedzi w niedzielę przed każdą Mszą Św.; 19, 20, 21 i 22 grudnia od 16.00 do 17.00, a w wigilię od 6.15. do 11.30 i od 13.00 do 16.30. Prosimy nie zostawiać na ostatnią chwilę tego jakże istotnego elementu naszych przygotowań.
 • Do nabycia są parafialne kalendarze w cenie 15 zł.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Informator Parafialny wraz z planem odwiedzin kolędowych.