Ogłoszenia - II Niedziela Adwentu - 09.12.2018
Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

09.12.2018

 

 • Przeżywamy II niedzielę Adwentu. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. na Mszy Św. o godz. 9.00 otrzymają poświęcony Cudowny Medalik Maryi Niepokalanej. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory adwentowe. Zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski odbywa się zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie, a kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii: zapłacenie rachunków za energię, wodę i węgiel. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać. W drzwiach kościoła nasze siostry Elżbietanki rozprowadzają opłatki.
 • Zapraszamy wszystkich do udziału w Roratach pod hasłem: „Z Duchem Twoim”. Msze Św. roratnie z kazaniami są sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 8.00. Obowiązkowo uczestniczą w nich dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Ponadto zapraszamy wszystkich mężczyzn i młodzieńców naszej parafii na „Męskie czwartki z Duchem Świętym”. Spotkania rozpoczynają się o godz. 19.00 konferencją, po niej wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.00. Przypominamy, że w okresie adwentowym nie ma Mszy Św.
  o godz. 18.00, za wyjątkiem sobót.
 • W poniedziałek zapraszamy do wspólnej modlitwy w ramach Ziarenka Bożego Miłosierdzia. Spotykamy się o godz. 15.00 przy ul. Francuskiej 55.
 • W poniedziałek, 10 grudnia, bezpośrednio po Roratach, odbędzie się przymiarka strojów komunijnych. Pierwsi do przymiarki przystąpią chłopcy.
 • Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania przypominamy o udziale w Roratach. Ponadto, w tym tygodniu zamiast spotkania, klasy VIII i III gimnazjalne uczestniczą w Roratach we wtorek, a klasy VII w piątek. Spotkania nie mogą się odbyć ze względu na remont domu katechetycznego.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Serdecznie zapraszamy nowych chórzystów.
 • Próba dziecięcej grupy teatralnej we wtorek i w środę po Roratach.
 • W środę o godz. 16.30 zapraszamy na Godzinki, o godz. 17.00 na Mszę Św. i Nowennę do MBNP.
 • W czwartek po Roratach odbędzie się nabożeństwo do MB Fatimskiej.
 • 14 grudnia udajemy się na parafialny jarmark bożenarodzeniowy. Wyjazd o godz. 6.00 (a nie jak to było ogłaszane o 7.00) z ul. Andersa, powrót do Miechowic ok. 5.00 w niedzielę. Należy ze sobą zabrać 20 euro na bilety wstępu, które będą zbierane w autobusie. Można także zabrać ze sobą pieniądze na zakup smakołyków i ozdób.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego wraz z Apostolstwem Miłosierdzia Bożego i ks. opiekunem.
 • Spotkanie KSM w piątek o godz. 18.15.
 • Młodzież naszej parafii organizuje w przyszłą niedzielę adwentową kawiarenkę. Do południa będzie można napić się kawy, herbaty, zjeść piernika i kawałek świątecznego ciasta, które młodzi sami upieką i przygotują. Przy tej okazji będą prosić o ofiarę pieniężną na farby i wyposażenie pomieszczenia w salkach, które przeznaczone zostanie na Klub Młodzieżowy. Odbędzie się także kino familijne. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy o godz. 10.00 do domu katechetycznego na film pt. „Pierwsza Gwiazdka” (film trwa 83 min.).
 • Przez cały Adwent do kosza DAR SERCA można składać zabawki, przybory szkolne i produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności. Z zebranych rzeczy przygotujemy paczki dla potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 • W ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne i Msze Św. gregoriańskie na 2019 rok.
 • W środę, 19 grudnia o godz. 18.30, zapraszamy na spotkanie opłatkowe członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • W piątek, 21 grudnia, odbędzie się kolejna akcja MOC. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii.
 • Odwiedziny chorych, których można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii, odbędą się 22 grudnia od godz. 8.00.
 • W IV niedzielę Adwentu Dzieci Maryi przeprowadzą przed kościołem KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Zachęcamy do zakupienia drobnych ozdób świątecznych, gdyż dochód ze sprzedaży będzie kolejną cegiełką m. in. na półkolonie.
 • Do nabycia są jeszcze świece Wigilijnego Dzieła Caritas, małe w cenie 5 zł, a duże w cenie 12 zł oraz kalendarz w cenie 15 zł.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Informator Parafialny.