Ogłoszenia - I Niedziela Adwentu - 02.12.2018
Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

02.12.2018

 

 • Rozpoczęliśmy nowy Rok Liturgiczny i Adwent, który jest oczekiwaniem na przyjście Chrystusa na końcu czasów i przygotowaniem do Świąt Narodzenia Pańskiego. Wszystkim Parafianom życzymy duchowego i owocnego przeżycia Adwentu. Jednocześnie zaczynamy realizować tegoroczny Program Duszpasterski, który nosi tytuł: „W mocy Bożego Ducha”. O godz. 15.30 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
 • Przed kościołem po każdej Mszy Św. Dzieci Maryi sprzedają ręcznie robione wieńce adwentowe w cenie 30 zł oraz stroiki adwentowe w cenie 25 zł, które mogą stanowić piękną dekorację stołu. Zachęcamy do kupna. Dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci. U marianek można także nabyć świece Wigilijnego Dzieła Caritas; duże w cenie 12 zł, małe w cenie 5 zł oraz parafialny kalendarz na rok 2019. Może on być pięknym prezentem dla rodziny czy znajomych, którzy pochodzą z naszej parafii. Cena kalendarza – 15 zł. Jest to cegiełka na rzecz pomocy dzieciom – zorganizowanie darmowych półkolonii. W drzwiach kościoła siostry Elżbietanki rozprowadzają opłatki.
 • Tradycyjnie od I niedzieli Adwentu w kościele jest wystawiony kosz – DAR SERCA – do którego można składać przybory szkolne i produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności. Z zebranych rzeczy przygotujemy paczki dla potrzebujących rodzin i dzieci z naszej parafii.
 • Zapraszamy wszystkich do udziału w Roratach pod hasłem: „Z Duchem Twoim”. Msze Św. roratnie z kazaniami będą sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 8.00. Obowiązkowo uczestniczą w nich dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Ponadto zapraszamy wszystkich mężczyzn i młodzieńców naszej parafii na „Męskie czwartki z Duchem Świętym”. Spotkania będą rozpoczynać się o godz. 19.00 konferencją, po niej wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.00. Przypominamy, że w okresie adwentowym nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00, za wyjątkiem sobót.
 • W ramach obchodów ku czci Św. Barbary we wtorek, 4 grudnia o godz. 9.30, zostanie odprawiona Msza Św. w intencji zmarłych, tragicznie zmarłych, obecnych i emerytowanych górników oraz ich rodzin. Przed Mszą Św., o godz. 9.15, odbędzie się nabożeństwo i złożenie kwiatów przy grobowcu tragicznie zmarłych górników.
 • Dziecięcą grupę teatralną zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 16.30.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Bardzo serdecznie zapraszamy nowych chórzystów.
 • We wtorek o godz. 18.45 odbędzie się zaległa katecheza dla chłopców klas VIII i III gimnazjum.
 • W środę o godz. 16.30 zapraszamy na Godzinki, o godz. 17.00 na Mszę Św. i Nowennę do MBNP.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Św. W czwartek Godzina Św. połączona z modlitwą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne odbędzie się po Roratach. W piątek po porannej Mszy Św. odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa, zaś po Roratach odprawimy nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu.
 • Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania przypominamy o udziale w Roratach. Kandydaci z kl. VI i VII Szkoły Podstawowej uczestniczą we Mszy Św. roratniej w czwartek o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi.
 • W czwartek po Roratach spotkanie ze Świętym Mikołajem, biskupem. Zapraszamy wszystkie dzieci.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego. Będzie to spotkanie modlitewne członków Apostolstwa Dobrej Śmierci z księdzem opiekunem. O godz. 15.30 zapraszamy na spotkanie ze Świętym Mikołajem naszych drogich Seniorów.
 • W piątek na Roraty o godz. 17.00 zapraszamy młodzież, a szczególnie klasy VIII i III gimnazjalne. Jest to Msza Św. obowiązkowa w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania. Okazja do spowiedzi dla młodzieży od godz. 16.30.
 • 8 grudnia będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12.00 w ramach Godziny Łaski zapraszamy wszystkich starszych i chorych Parafian na Mszę Św. Po Eucharystii zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie opłatkowe przy kawie i cieście. Prosimy rodziny, krewnych lub sąsiadów o umożliwienie przybycia naszych Parafian do kościoła. Tego dnia serdecznie zapraszamy także na Mszę Św. o godz. 18.00 w intencji naszych marianek, ich rodzin i opiekuna wspólnoty połączoną z przyjęciem nowych dziewcząt do grona Dzieci Maryi. Spotkanie przy kawie i cieście dla rodziców marianek odbędzie się w niedzielę o godz. 16.00.
 • W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie, zaś kolekta będzie przeznaczona na cele naszej Parafii.
 • W ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne i Msze Św. gregoriańskie na 2019 rok.
 • Odwiedziny chorych, których można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii, odbędą się 22 grudnia od godz. 8.00.
 • W IV niedzielę Adwentu Dzieci Maryi przeprowadzą przed kościołem KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Zachęcamy do zakupienia drobnych ozdób świątecznych, gdyż dochód ze sprzedaży będzie kolejną cegiełką m. in. na półkolonie.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Informator Parafialny.