Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA

KRÓLA WSZECHŚWIATA

25.11.2018

 

 • Dzisiejszy Dzień Pański to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy Rok Liturgiczny. W imieniu Liturgicznej Służby Ołtarza i ks. Michała zapraszamy dzisiaj na Eucharystię o godz. 9.00 w ich intencji, a o godz. 15.00 na nieszpory, podczas których odbędzie się ustanowienie nowych ministrantów, akolitów i lektorów, połączone z Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za jego publiczne odmówienie można zyskać odpust zupełny. Po nieszporach zapraszamy rodziców naszej Służby Liturgicznej na spotkanie przy kawie i cieście do domu katechetycznego.
 • W poniedziałek o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego.
 • Dziecięcą grupę teatralną oraz chętne dzieci, które chcą wziąć udział w jasełkach zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 16.30.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Bardzo serdecznie zapraszamy nowych chórzystów.
 • Przewidywana na wtorek katecheza dla chłopców klas VIII i III gim. została przeniesiona na 4 grudnia.
 • Wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na środowe nabożeństwa.
 • Dzieci ze Szkoły Podstawowej, łącznie z klasami VI, przychodzą w czwartek o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego, a po Mszy Św. wieczornej na spotkanie Kręgu Małżeństw Katolickich i KSM.
 • Katecheza dla chłopców z VII kl. Szkoły Podstawowej odbędzie się w piątek o godz. 16.45.
 • Dzieci Maryi bardzo serdecznie zapraszają dziewczęta, które chcą zostać mariankami i przekonać się jak radosna, piękna i ciekawa jest przynależność do wspólnoty, która czci Matkę Bożą. Zbiórka w sobotę o godz. 8.00. Zachęcamy do tego szczególnie dziewczynki z III klas Szkoły Podstawowej. Swoje miejsce u marianek znajdą także młodsze i starsze dziewczęta. Uroczyste przyjęcie kandydatek odbędzie się 8 grudnia.
 • Dzieci zapraszamy w sobotę o godz. 10.00 na spotkanie Koła Misyjnego.
 • W I Niedzielę Adwentu, 2 grudnia, po każdej Mszy Św. marianki będą sprzedawać ręcznie robione wieńce adwentowe w cenie 30 zł oraz stroiki adwentowe w cenie 25 zł, które mogą stanowić piękną dekorację stołu. Zachęcamy do kupna. Dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci. W drzwiach kościoła siostry Elżbietanki będą rozprowadzać opłatki.
 • Tradycyjnie od I Niedzieli Adwentu w kościele będzie wystawiony kosz – DAR SERCA – do którego będzie można składać przybory szkolne i produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności. Z zebranych rzeczy przygotujemy paczki dla potrzebujących rodzin i dzieci z naszej parafii.
 • W ramach obchodów ku czci Św. Barbary we wtorek, 4 grudnia o godz. 9.30, zostanie odprawiona Msza Św. w intencji zmarłych, tragicznie zmarłych, żyjących i emerytowanych górników oraz ich rodzin. Przed Mszą Św., o godz. 9.15, odbędzie się nabożeństwo i złożenie kwiatów przy grobowcu tragicznie zmarłych górników.
 • W ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne i Msze Św. gregoriańskie na 2019 rok.
 • Odwiedziny chorych, których można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii, odbędą się 22 grudnia od godz. 8.00. Będzie to równocześnie okazja dla tych osób do jak najlepszego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia.
 • U pań z parafialnego Caritas można nabyć parafialny kalendarz na rok 2019. Może on być pięknym prezentem dla rodziny czy znajomych, którzy pochodzą z naszej parafii. Cena kalendarza – 15 zł.
 • W wyniku przeprowadzonych ze Spółką Węglokoks Kraj rozmów doszliśmy do częściowego porozumienia, dlatego wznowiono prace zabezpieczające oraz rozpoczęto prace odkrywkowe związane z tworzeniem dokumentacji projektu rekftyfikacji kościoła.
 • 2 grudnia rozpoczniemy nowy rok duszpasterski. Zapraszamy wszystkich do udziału w Roratach. Msze Św. roratnie z kazaniami będą sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 8.00. Ponadto zapraszamy wszystkich mężczyzn i młodzieńców naszej parafii na „Adwentowe męskie czwartki”. Spotkania będą rozpoczynać się o godz. 19.00 konferencją, po niej wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.00.
 • Poszukujemy mężczyzn do pomocy w budowaniu szopki bożonarodzeniowej i strojenia kościoła. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 • Całość należności za wyjazd na jarmark świąteczny należy uregulować do 4 grudnia. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer Gościa Niedzielnego, Głosu Krzyża oraz Informator Parafialny.