Ogłoszenia - XXXIII niedziela zwykła - 18.11.2018
Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

18.11.2018

 

 • Przeżywamy przedostatnią niedzielę w Roku Liturgicznym, która jest Światowym Dniem Ubogiego. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 15.30. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele naszej parafii – remont domu katechetycznego. Za wszelkie złożone ofiary składamy Bóg zapłać!
 • Dzisiaj o godz. 16.00 z okazji wspomnienia Św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, odbędzie się Msza Św. w intencji Górniczej Orkiestry Dętej z Miechowic. Chcemy objąć pamięcią modlitewną zmarłych i żywych członków naszej orkiestry.
 • Zakończyliśmy różaniec za zmarłych. Dziękujemy tym, którzy pamiętali o swoich zmarłych i włączyli się w modlitwę różańcową Kościoła.
 • Katecheza dla dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00.
 • Dziecięcą Grupę Teatralną oraz chętne dzieci, które chcą wziąć udział w jasełkach zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 16.30.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Bardzo serdecznie zapraszamy nowych chórzystów.
 • Spotkanie formacyjne dla dziewcząt z kl. VIII i III gim. przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się we wtorek o godz. 18.45.
 • Wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na środowe nabożeństwa.
 • Spotkanie informacyjne z przedstawicielem biura podróży w sprawie pielgrzymki do Ziemi Świętej odbędzie się w środę, 21 listopada o godz. 18.45. W tym dniu należy zapłacić I ratę pielgrzymki w wys. 1000 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy z zaliczką 170 zł u ks. Joachima.
 • Kolejna akcja MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie odbędzie się w czwartek, 22 listopada.
 • Dzieci ze Szkoły Podstawowej, łącznie z klasami VI, przychodzą w czwartek o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną.
 • 22 listopada o godz. 18.00, z okazji wspomnienia Św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, odbędzie się Msza Św. w intencji tych, którzy kształtują muzykę w naszym kościele parafialnym. Chcemy objąć pamięcią modlitewną zmarłych i żywych członków parafialnego chóru oraz zmarłych i obecnych organistów.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego, a o godz. 15.30 na spotkanie Koła Seniorów.
 • Katecheza dla dziewcząt z VII kl. Szkoły Podstawowej odbędzie się w piątek o godz. 16.45.
 • W naszej parafii odbędzie się uroczystość zaprzysiężenia nowych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Z tej okazji przybędzie do nas ks. bp Andrzej Iwanecki oraz gościć będziemy wszystkie oddziały KSM-u naszej diecezji. Uroczystości poprzedzi wieczorne czuwanie młodzieży przy relikwiach Św. Stanisława Kostki. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży naszej diecezji należącej do KSM i zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Szczególne słowa zachęty kierujemy do młodych naszej parafii. Czuwanie młodzieżowe przy relikwiach patrona młodzieży w piątek, 23 listopada o godz. 19.00, zaś uroczysta Msza Św. z udziałem ks. Biskupa w sobotę, 24 listopada o godz. 18.00 zapraszamy młodzież szczególnie kandydatów do bierzmowania.
 • Przyszła niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 9.00, która będzie sprawowana w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza. Podczas nieszporów o godz. 15.00 odbędzie się ustanowienie nowych ministrantów i lektorów. Po nieszporach zapraszamy rodziców naszej Służby Liturgicznej na spotkanie przy kawie i cieście.
 • Dzieci Maryi bardzo serdecznie zapraszają dziewczęta, które chcą zostać mariankami i przekonać się jak radosna, piękna i ciekawa jest przynależność do wspólnoty, która czci Matkę Bożą. Zbiórka w sobotę o godz. 8.00. Zachęcamy do tego szczególnie dziewczynki z III klas Szkoły Podstawowej. Swoje miejsce u marianek znajdą także młodsze i starsze dziewczęta. Uroczyste przyjęcie kandydatek odbędzie się 8 grudnia.
 • W niedzielę, 2 grudnia, nasze marianki będą sprzedawały ręcznie robione wieńce adwentowe w cenie 30 zł oraz stroiki adwentowe w cenie 25 zł, które mogą stanowić piękną dekorację stołu. Zachęcamy do kupna, ponieważ dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci.
 • W dn. 14-16 grudnia organizujemy parafialny wyjazd na jarmark świąteczny do Salzburga i Wiednia. Zapisy i wpłata zaległej zaliczki do końca dzisiejszej niedzieli.
 • W ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne i Msze Św. gregoriańskie na 2019 rok.
 • U pań z parafialnego Caritas można nabyć parafialny kalendarz na rok 2019. Może on być pięknym prezentem dla rodziny czy znajomych, którzy pochodzą z naszej parafii. Cena kalendarza – 15 zł.
 • W wyniku przeprowadzonych ze Spółką Węglokoks Kraj rozmów doszliśmy do częściowego porozumienia, dlatego wznowiono prace zabezpieczające oraz rozpoczęto prace odkrywkowe związane z tworzeniem dokumentacji projektu rekftyfikacji kościoła.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Informator Parafialny.