Start

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

28.10.2018

 

 • Przeżywamy ostatnią niedzielę października. O godz. 17.00 zapraszamy wszystkich Parafian na ostatnią modlitwę różańcową połączoną ze scenkami teatralnymi w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii. Chcemy ją rozważać wraz ze Św. Elżbietą od Trójcy Świętej i ofiarować za dobrodziejów, za ludzi, dzięki którym nasza świątynia istnieje, za kapłanów, którzy tu pracowali i pracują. Po modlitwie odbędzie się rozdanie nagród dzieciom i młodzieży. Jednocześnie dziękujemy tym wszystkim, którzy brali czynny udział w przygotowa­niu niedzielnych nabożeństw różańcowych. Dziękujemy naszej młodzieży, Karolinie Dziubie, Dzieciom Maryi, lektorom oraz mini­stran­tom, dzieciom, Kapłanom, Panu Jackowi, organistom, s. Karolinie i rodzicom. Dziękujemy także wszystkim grupom parafialnym, które prowadziły rozważania różańcowe w październiku. W drzwiach kościoła odbywa się zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia naszego Parafialnego Dnia Chorego: Parafialnemu Kołu Caritas, Pani Marii Sikorze, Dzieciom Maryi, ministrantom, młodzieżowej grupie teatralnej, Piekarni Słonkiewicz oraz rodzinom, krewnym, sąsiadom za umożliwienie przybycia naszym chorym i starszym Parafianom na Eucharystię.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Bardzo serdecznie zapraszamy nowych chórzystów.
 • Spotkanie formacyjne dla chłopców z klas VIII i III gimnazjum, przygotowujących się do bierzmowania, we wtorek o godz. 18.45.
 • W środę od godz. 17.00 okazja do Sakramentu Pokuty dla dorosłych, gimnazjalistów i dzieci przed Uroczystością Wszystkich Świętych.
 • W środę wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na wieczorne nabożeństwa.
 • W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. zostaną odprawione w porządku niedzielnym, za wyjątkiem Eucharystii o godz. 16.00, która odbędzie się bezpośrednio po nabożeństwie na cmentarzu. O godz. 14.00 wraz z parafią Bożego Ciała będziemy uczestniczyć w nieszporach i procesji na cmentarz.
 • W Uroczystość Wszystkich Świętych wypominki modlitewne będzie można podyktować lub złożyć na cmentarzu u młodzieży naszej parafii. Do nabycia będą także kalendarze na przyszły rok.
 • 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W naszych modlitwach chciejmy pamiętać o tych, którzy już od nas odeszli. Ofiarujmy w ich intencji Komunię Świętą i odpusty. Msza Święta o godz. 17.00 w intencji zmarłych Parafian i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu zostanie odprawiona w kaplicy cmentarnej. Zaraz po niej (również w kaplicy) modlitwa różańcowa za zmarłych zalecanych.
 • Przypominamy, że wierni, którzy nawiedzą kościół, kaplicę publiczną lub półpubliczną w dniu 1 listopada od południa oraz przez cały dzień 2 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Warunki uzyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej i przystąpienie do Komunii Św. Ponadto należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę i dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego. W dniach od 1 do 8 listopada wierni, którzy pod takimi samymi warunkami pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. W inne dni odpust jest cząstkowy.
 • Modlitwa różańcowa za zmarłych zalecanych będzie odmawiana od 2 do 16 listopada. Wypominki modlitewne można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • Wszystkim kandydatom do bierzmowania przypominamy o miesięcznej spowiedzi i udziale we Mszy Świętej. W Uroczystość Wszystkich Świętych, młodzież i dzieci zapraszamy na Msze Święte w ciągu dnia. W piątek wieczorem na Mszę zapraszamy najstarszych kandydatów z klas VIII i III gimnazjum. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.30.
 • W listopadzie rozpoczynamy cykl nauk przedmałżeńskich. Pierwsza nauka odbędzie się 2 listopada o godz. 19.00.
 • W piątek o godz. 18.45 do salki katechetycznej zapraszamy młodzież na spotkanie KSM.
 • W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 6.30 powierzymy się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • Odwiedziny chorych odbędą się w sobotę, 3 listopada od godz. 8.00.
 • W sobotę o godz. 8.00 zbiórka dla chłopców, którzy chcą być ministrantami i dla dziewcząt, które chcą zostać mariankami.
 • W niedzielę, 4 listopada, na Mszę Świętą o godz. 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci w przebraniach Świętych i Błogosławionych. Odbędzie się uroczysta procesja wszystkich Świętych, w czasie której będziemy modlić się wspólnie za ich wstawiennictwem. Najpiękniejsze przebrania zostaną nagrodzone.
 • Zapraszamy w niedzielę, 4 listopada o godz. 17.00, na koncert z cyklu „Muzyka w starych kościołach Miechowic”.
 • W ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne i Msze Św. gregoriańskie na 2019 rok.
 • W niedzielę, 11 listopada o godz. 9.00, zapraszamy dzieci na spotkanie ze Św. Marcinem, który tradycyjnie będzie rozdawał rogaliki. W ramach spotkania procesja do kościoła i Msza Św. Zbiórka przed salkami o godz. 8.45.
 • W grudniu organizujemy parafialny wyjazd na jarmark świąteczny do Salzburga i Wiednia. Koszt 350 zł i 20 euro. Zapisy i 150 zł zaliczki przyjmujemy w zakrystii. Pielgrzymka do Ziemi Świętej odbędzie się od 28 kwietnia do 5 maja 2019 r. Zebraliśmy już minimalną liczbę uczestników. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy przyjmuje ksiądz Joachim do końca października. Prosimy także o zapłacenie zaliczki w wysokości 170 zł. Szczegółowy plan w gablotce parafialnej i na stronie internetowej parafii.
 • Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na ZABAWĘ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, która odbędzie się 17 listopada (sobota). Każde przebrane za Świętego dziecko będzie musiało znać jakiś fakt lub epizod z jego życia. Chcemy w ten sposób zachęcić dzieci do poznawania życiorysów Świętych.
 • Informujemy, że prace zabezpieczające kościół zostały przerwane ze względu na niepodpisanie ugody i zakwestionowanie przez Węglokoks Kraj zakresu tychże robót. Obecnie trwają intensywne rozmowy. Będziemy na bieżąco informować o ich postępie. Rozpoczęły się także prace związane z opracowywaniem dokumentacji na rektyfikację budynku kościoła.
 • Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Informator Parafialny”, zaś u członków parafialnego Caritas można zakupić znicze Caritas w cenie 3 zł oraz kalendarze parafialne na przyszły rok w cenie 15 zł, z których dochód przeznaczony będzie na półkolonie dla dzieci.