Ogłoszenia - XIV niedziela zwykła - 08.07.2018
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XIV niedziela zwykła - 08.07.2018

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

08.07.2018

 

 • Dzisiejsza niedziela to dzień parafialnej pielgrzymki do Piekar Śląskich. Łączymy się z naszymi pielgrzymami dziękując Bogu za wszystkie otrzymane łaski i prosząc o dalsze przed obrazem Matki Boskiej Piekarskiej. Niedzielna kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, spłacenie zakupionego opału na przyszły sezon grzewczy. Potrzebujemy jeszcze 8000 zł do całkowitej spłaty. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 • W poniedziałek zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 na skrzyżowaniu ul. Dębowej z ul. 8 Marca.
 • W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Święta. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców naszej młodzieży, która wyjedzie w sierpniu nad morze.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątek wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą i nabożeństwo połączone z procesją.
 • W sobotę o godz. 19.00 odbędzie się obowiązkowa nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele naszej parafii – zapłacenie ubezpieczenia wszystkich obiektów parafialnych.
 • W okresie wakacyjnym w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a w soboty od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 • W okresie wakacyjnym (od 24.06. do 31.08.) nie ma Mszy Świętej szkolnej, w języku niemieckim oraz niedzielnej Eucharystii o godz. 9.00. Zmienił się także czas urzędowania Kancelarii Parafialnej. Jest ona czynna w poniedziałki od godz. 15.30 do 17.30 i w czwartki od godz. 8.30 do 10.00.
 • 19 lipca odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii.
 • W sobotę, 28 lipca, organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Wspomożycielki i Królowej Beskidów
  w Szczyrku i do Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej w Rychwałdzie. Zapisy i zaliczkę w wys. 10 zł przyjmujemy w zakrystii. Całkowity koszt wyniesie 50 zł. Przy zapisie należy podać PESEL, adres oraz telefon potrzebne do wykupienia ubezpieczenia, a także podpisać zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu zorganizowania pielgrzymki.
 • Trwają prace przy prostowaniu domu katechetycznego i probostwa. Niebawem rozpoczną się także prace zabezpieczające nasz kościół. Pojawia się wiele szkód, które musimy na bieżąco usuwać, między innymi załamanie rynny przy wejściu do krypty. Prosimy o zachowanie ostrożności przy przechodzeniu koło probostwa oraz kościoła i przepraszamy za utrudnienia.
 • Z powodu remontu związanego z usuwaniem szkód górniczych nasza Biblioteka Parafialna w okresie wakacyjnym będzie nieczynna.
 • W niedzielę, 9 września, przypada nasz Odpust Parafialny. Niestety z bólem serca informujemy, że w związku z remontami wynikającymi ze szkód górniczych nasz kolejny festyn parafialny nie odbędzie się.
 • Przeżywamy czas wakacji. Wszystkim, którzy z nich korzystają lub udają się na urlop życzymy dobrego, wspaniałego wypoczynku, wiele Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.
 • 25 lipca obchodzimy wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców, dlatego w niedzielę, 22 lipca, po każdej Mszy Św. dokonamy poświęcenia pojazdów i wręczymy kierowcom pamiątki ze Św. Krzysztofem. Bardzo prosimy o stawianie samochodów na naszym parkingu.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i Informator Parafialny.