Ogłoszenia - XIII niedziela zwykła - 01.07.2018
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XIII niedziela zwykła - 01.07.2018

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

01.07.2018

 

 • Przeżywamy pierwszą niedzielę lipca. Kolekta jest przeznaczona na spłacenie ryczałtu na rzecz Seminarium i Diecezji, zaś przed kościołem odbywa się zbiórka na Caritas. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 15.00, a o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 • Zakończyliśmy nasze parafialne półkolonie dla dzieci. Z serca wszystkim osobom, dzięki którym mogły się one odbyć. Specjalne podziękowania kierujemy w stronę Pana Wiesława Wójcika za autokar, Piekarni – Cukierni Kwapisz za drożdżówki i bułki oraz marianek za opiekę i wspólną zabawę z dziećmi.
 • W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Święta.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Św. W czwartek przed Mszą Św. wieczorną Godzina Święta i modlitwa za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie. W piątek zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 6.30 oraz przed Mszą Św. wieczorną. W sobotę po Mszy Św. o godz. 6.30 powierzymy się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • Wakacyjne odwiedziny naszych chorych Parafian odbędą się w sobotę, 7 lipca od godz. 8.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • W okresie wakacyjnym w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a w soboty od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 • W okresie wakacyjnym (od 24.06. do 31.08.) nie ma Mszy Świętej szkolnej, w języku niemieckim oraz niedzielnej Eucharystii o godz. 9.00. Zmienił się także czas urzędowania Kancelarii Parafialnej. Jest ona czynna w poniedziałki od godz. 15.30 do 17.30 i w czwartki od godz. 8.30 do 10.00.
 • W niedzielę, 8 lipca, organizujemy tradycyjną pielgrzymkę do Piekar Śl. Chcemy przekonać się czy będą chętni do udziału w pieszej pielgrzymce, dlatego bardzo prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii. Są dwie listy – jedna dla uczestników pieszej pielgrzymki, druga – dla autokarowej. Grupa pieszych pielgrzymów wyruszy o godz. 6.30. Autokarowa pielgrzymka, której koszt wyniesie 10 zł, wyjedzie o godz. 9.00. Uroczysta Eucharystia w Piekarach odbędzie się o godz. 10.30. Po Mszy Św. przewidziana jest także Droga Krzyżowa. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele naszej parafii.
 • 19 lipca odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii.
 • Już dziś informujemy, że w sobotę, 28 lipca, chcemy zorganizować pielgrzymkę do Sanktuarium Wspomożycielki i Królowej Beskidów w Szczyrku i do Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej w Rychwałdzie. Zapisy i zaliczkę w wys. 10 zł przyjmujemy w zakrystii. Całkowity koszt wyniesie 50 zł. Przy zapisie należy podać PESEL, adres oraz telefon potrzebne do wykupienia ubezpieczenia, a także podpisać zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu zorganizowania pielgrzymki.
 • Trwają prace przy prostowaniu domu katechetycznego i probostwa. Niebawem rozpoczną się także prace zabezpieczające nasz kościół. Pojawia się wiele szkód, które musimy na bieżąco usuwać, między innymi załamanie rynny przy wejściu do krypty. Prosimy o zachowanie ostrożności przy przechodzeniu koło probostwa oraz kościoła i przepraszamy za utrudnienia.
 • Nasza Biblioteka Parafialna w okresie wakacyjnym będzie czynna tylko w środę od godz. 16.00 do 18.00.
 • Przeżywamy czas wakacji. Wszystkim, którzy z nich korzystają lub udają się na urlop życzymy dobrego, wspaniałego wypoczynku, wiele Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, Informator Parafialny i „Głos Krzyża”.