Ogłoszenia - Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela - 24.06.2018
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela - 24.06.2018

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA

ŚW. JANA CHRZCICIELA

24.06.2018

 

 • Przeżywamy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, która rozpoczęła czas wakacji. Wszystkim, którzy z nich korzystają lub udają się na urlop życzymy dobrego, wspaniałego wypoczynku, wiele Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej. Niech ten okres będzie dla nas wszystkich czasem nabierania sił fizycznych oraz duchowych do dalszych prac i obowiązków. Zapraszamy o godz. 15.30 na nieszpory niedzielne wraz z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej – Świętopietrze. Dzień dzisiejszy to także pielgrzymka mężczyzn na Górę Św. Anny. Dziękujemy Panom za ich trud i modlitwę w intencji naszej parafii.
 • Dziękujemy także za modlitwę i trud wszystkim, którzy wzięli udział w sobotniej pielgrzymce.
 • Od dzisiejszej niedzieli, po każdej Mszy Świętej, będziemy wspólnie odmawiać modlitwę do Św. Michała Archanioła. Obrazki z tekstem modlitwy znajdują się na ławkach.
 • Od poniedziałku w naszej Parafii rozpoczynają się darmowe półkolonie dla dzieci. W poniedziałek przychodzimy o godz. 10.45 i udajemy się do Multikina.
 • W związku z Mistrzostwami Świata w piłce nożnej w domu katechetycznym powstała parafialna strefa kibica. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do wspólnego kibicowania naszej reprezentacji dzisiaj o godz. 20.00.
 • Zapraszamy wszystkich Parafian na ostatnie już nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które odbędą się od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.
 • W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Święta.
 • W piątek, 29 czerwca, będziemy przeżywać Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów Diecezji Gliwickiej. Msze Św. będą o godz. 6.30 i 18.00.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia a o godz. 15.30 starszych Parafian na wakacyjne spotkanie Klubu Seniora.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od godz. 17.00 do godz. 17.30.
 • W sobotę o godz. 19.00 odbędzie się nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 15.30 nieszpory niedzielne. Kolekta będzie przeznaczona na spłacenie ryczałtu na rzecz Diecezji i Seminarium. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na potrzeby Caritas.
 • W okresie wakacyjnym (od 24.06. do 31.08.) nie będzie Mszy Świętej szkolnej, w języku niemieckim oraz niedzielnej Eucharystii o godz. 9.00. Zmieni się także czas urzędowania Kancelarii Parafialnej. Będzie ona czynna w poniedziałki od godz. 15.30 do 17.30 i w czwartki od godz. 8.30 do 10.00.
 • Wakacyjne odwiedziny naszych chorych Parafian odbędą się w sobotę, 7 lipca od godz. 8.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • 8 lipca organizujemy tradycyjną pielgrzymkę do Piekar Śl. Chcemy przekonać się czy będą chętni do udziału w pieszej pielgrzymce, dlatego bardzo prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii. Będą dwie listy – jedna dla uczestników pieszej pielgrzymki, druga – dla autokarowej.
 • 19 lipca odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii.
 • Już dziś informujemy, że w sobotę, 28 lipca, chcemy zorganizować pielgrzymkę do Sanktuarium Wspomożycielki i Królowej Beskidów w  Szczyrku i do Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej w Rychwałdzie. Zapisy i zaliczkę w wys. 10 zł przyjmujemy w zakrystii. Przy zapisie należy podać PESEL, adres oraz telefon potrzebne do wykupienia ubezpieczenia, a także podpisać zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu zorganizowania pielgrzymki.
 • Trwają prace przy prostowaniu domu katechetycznego i probostwa. Rozpoczną się także prace zabezpieczające nasz kościół. Pojawia się wiele szkód, które musimy na bieżąco usuwać, między innymi załamanie rynny przy wejściu do krypty. Prosimy o zachowanie ostrożności przy przechodzeniu koło probostwa oraz kościoła i przepraszamy za utrudnienia.
 • Już dziś informujemy, że w niedzielę, 9 września, przypada nasz Odpust Parafialny. W związku z piętrzącymi się remontami pod znakiem zapytania stanęło zorganizowanie kolejnego charytatywnego festynu parafialnego. Spotkanie dla osób, które chciałyby pomoc w ewentualnym festynie odbędzie się 27 czerwca o godz. 18.30.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, Informator Parafialny i „Głos Krzyża”.