Ogłoszenia - XI niedziela zwykła - 17.06.2018
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XI niedziela zwykła - 17.06.2018

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

17.06.2018

 

 • Przeżywamy XI niedzielę zwykłą. Kolekta jest przeznaczona na cele naszej parafii – zapłacenie ubezpieczenia wszystkich obiektów parafialnych. Kolejną rocznicę swoich urodzin obchodzi ks. Prałat Jan Plichta, dlatego życzymy Mu wiele Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i sił do dalszej pracy duszpasterskiej. Chciejmy otoczyć ks. Prałata naszą modlitwą. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne wraz z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa.
 • Zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które odbywają się od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30.
 • W poniedziałek o godz. 16.30 odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie formacyjne dla wszystkich uczniów klas VI Szkoły Podstawowej.
 • We wtorek, 19 czerwca o godz. 18.45, odbędzie się spotkanie formacyjne dla wszystkich uczniów klas VII Szkoły Podstawowej oraz klas II Gimnazjalnych, będzie to celebracja liturgiczna w kościele: „Moje miejsce w Kościele”.
 • W środę, 20 czerwca, odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii. Będziemy modlić się o ochronę kościoła i budynków mieszkalnych przed skutkami eksploatacji górniczej oraz o nowe powołania szczególnie z naszej parafii.
 • W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. W czwartek od godz. 17.30 okazja do Spowiedzi Św. dla dzieci przed wakacjami. Msza Św. dziękczynna zostanie odprawiona w piątek, 22 czerwca o godz. 8.00. Zapraszamy na nią Dyrekcję, nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz wszystkich uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 33 wraz z rodzicami.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • Młodzież zapraszamy na Zbrojownię w piątek o godz. 18.45.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od godz. 17.00 do godz. 17.30, a o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 • W związku z Mistrzostwami Świata w piłce nożnej organizujemy parafialną strefę kibica w domu katechetycznym. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do wspólnego kibicowania we wtorek o godz. 17.00.
 • W sobotę, 23 czerwca, odbędzie się pielgrzymka do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa Łagiewnik. Zapisy i zaliczkę w wys. 10 zł przyjmujemy w zakrystii. Całkowity koszt wyniesie 50 zł. Przy zapisie należy podać PESEL i adres potrzebne do wykupienia ubezpieczenia. Osoby, które już się zapisały prosimy, aby uzupełniły dane. W związku z wejściem w życie RODO prosimy, aby na liście podpisać zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu zorganizowania pielgrzymki. Dodatkowy koszt dla chętnych, którzy będą chcieli zwiedzić Dom Jana Pawła II wyniesie 18 zł. Zbiórka o godz. 6.45.
 • W okresie wakacyjnym (od 24.06. do 31.08.) nie będzie Mszy Świętej szkolnej, w języku niemieckim oraz niedzielnej Eucharystii o godz. 9.00. Zmieni się także czas urzędowania Kancelarii Parafialnej. Będzie ona czynna w poniedziałki od godz. 15.30 do 17.30 i w czwartki od godz. 8.30 do 10.00.
 • Od 25 czerwca do 30 czerwca odbędą się w naszej Parafii darmowe półkolonie dla dzieci. Karty kolonijne można odbierać dzisiaj u ks. Proboszcza; wypełnione oddajemy do 21 czerwca.
 • Informujemy, że 8 lipca organizujemy tradycyjną pielgrzymkę do Piekar Śl. Chcemy przekonać się czy będą chętni do udziału w pieszej pielgrzymce, dlatego bardzo prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii. Będą dwie listy – jedna dla uczestników pieszej pielgrzymki, druga – dla autokarowej.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i Informator Parafialny.