Ogłoszenia - X niedziela zwykła - 10.06.2018
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - X niedziela zwykła - 10.06.2018

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

X NIEDZIELA ZWYKŁA

10.06.2018

 

 • Przeżywamy X niedzielę w ciągu roku. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory połączone z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Kolejną rocznicę swoich urodzin obchodzi ks. Michał, dlatego życzymy mu wiele Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i sił do dalszej pracy duszpasterskiej. Chciejmy otoczyć ks. Wikarego naszą modlitwą. Kolekta jest przeznaczona na cele naszej Parafii – zakupienie opału na przyszły sezon grzewczy.
 • Dzisiaj o godz. 15.00 Mszą Św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Bytomiu rozpocznie się Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Polska rodziną silna.” Zachęcamy do udziału.
 • Dziękujemy za udział i wspólną modlitwę w czasie dawnej oktawy Bożego Ciała Siostrom Zakonnym, Panom, którzy nosili baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty i niosącym lilie, szczególnie tym, które przychodziły codziennie, Dzieciom Maryi, ministrantom, osobom, które przynosiły kwiaty, a także wszystkim uczestnikom za wyznanie wiary i wspólne oddawanie czci Jezusowi Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie. Smutkiem napawa fakt i za to trzeba przepraszać Boga, że tak mało dzieci i rodziców odpowiedziało na zaproszenie do udziału w dawnej oktawie, szczególnie, jeśli chodzi o dzieci z klas III i IV.
 • Zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które odbywają się od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30.
 • We wtorek, 12 czerwca o godz. 18.45, odbędzie się spotkanie formacyjne dla wszystkich uczniów klas VII Szkoły Podstawowej oraz klas II Gimnazjalnych.
 • W środę przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w Nowennie połączonej z nabożeństwem ku czci Matki Boskiej Fatimskiej. Po Mszy Świętej odbędzie się procesja połączona z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa.
 • W czwartek wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę Świętą szkolną o godz. 17.00. Prosimy o przypilnowanie dzieci w tym względzie.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia, będzie to spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego z księdzem opiekunem. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy także na nabożeństwo ku czci Św. s. Faustyny o godz. 17.30, Mszę Św. wieczorną i ucałowanie relikwii.
 • Młodzież zapraszamy na Zbrojownię w piątek o godz. 18.45.
 • W sobotę o godz. 8.00 do salki katechetycznej zapraszamy chłopców z klas II i III, którzy chcieliby zostać ministrantami oraz dziewczęta, które chcą zostać mariankami.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od godz. 17.00 do godz. 17.30, a o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa połączone z nabożeństwem ku czci Św. Jana Pawła II. Po Mszy Św. ucałowanie relikwii.
 • 16 czerwca dzieci komunijne udadzą się na pielgrzymkę dziękczynną na Górę Św. Anny. Wyjazd o godz. 9.00, Msza Św. w bazylice o godz. 11.00.
 • W niedzielę, 17 czerwca o godz. 9.00, bardzo serdecznie zapraszamy na Mszę Św., która będzie sprawowana w intencji ks. Prałata Jana Plichty z okazji urodzin.
 • Prosimy dzieci, aby 17 czerwca na Mszę Św. o godz. 9.00 przyniosły uzupełnione książeczki z naklejkami oraz rozwiązanymi zadaniami. Uzupełnione książeczki zostaną nagrodzone.
 • W związku z Mistrzostwami Świata w piłce nożnej chcemy zorganizować parafialną strefę kibica w domu katechetycznym. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do wspólnego kibicowania. Pierwszy mecz 19 czerwca o godz. 17.00.
 • 20 czerwca odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii. Będziemy modlić się o ochronę kościoła i budynków mieszkalnych przed skutkami eksploatacji górniczej oraz o nowe powołania szczególnie z naszej parafii.
 • W sobotę, 23 czerwca, odbędzie się pielgrzymka do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa Łagiewnik. Zapisy i zaliczkę w wys. 10 zł przyjmujemy w zakrystii. Całkowity koszt wyniesie 50 zł. Przy zapisie należy podać PESEL i adres potrzebne do wykupienia ubezpieczenia. Osoby, które już się zapisały prosimy, aby uzupełniły dane. W związku z wejściem w życie RODO prosimy, aby na liście podpisać zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu zorganizowania pielgrzymki.
 • Od 25 czerwca do 30 czerwca odbędą się w naszej Parafii darmowe półkolonie dla dzieci. Karty kolonijne można będzie odbierać 17 czerwca u ks. Proboszcza; wypełnione oddajemy do 21 czerwca.
 • Informujemy, że 8 lipca organizujemy tradycyjną pielgrzymkę do Piekar Śl. Chcemy przekonać się czy będą chętni do udziału w pieszej pielgrzymce, dlatego bardzo prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii. Będą dwie listy – jedna dla uczestników pieszej pielgrzymki, druga – dla autokarowej.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i Informator Parafialny.