Ogłoszenia - IX niedziela zwykła - 03.06.2018
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - IX niedziela zwykła - 03.06.2018

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

03.06.2018

 

 • Przeżywamy IX niedzielę w ciągu roku. O godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory połączone z procesją i nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Kolekta jest przeznaczona na spłacenie ryczałtu na rzecz diecezji. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 • Za nami Uroczystość Bożego Ciała. Z głębi serca dziękujemy wszystkim tym, którzy pomogli w jej zorganizowaniu: Parafianom za przygotowanie ołtarzy, Siostrom zakonnym, dzieciom z klas III i IV, dzieciom sypiącym kwiaty i niosącym lilie, Służbie Liturgicznej, panom niosącym baldachim, Dzieciom Maryi, Górnikom, Orkiestrze, Organistom, Chórowi, Panom dbającym o porządek przy probostwie oraz Panom z Klubu Honorowych Dawców Krwi, którzy pomagali w porządkach na terenie parafialnym. Dziękujemy także Parafianom, którzy przyozdobili swoje okna oraz tym, którzy słowa Jezusa Chrystusa: „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” potraktowali poważnie i wyznali publicznie wiarę, uczestnicząc w procesji. Dziękujemy także Policji za czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem podczas procesji.
 • Przez całą dawną oktawę Bożego Ciała nabożeństwa do Serca Jezusowego będą przeniesione po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00 i połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Prosimy, aby brały w nich udział dzieci sypiące kwiaty, dzieci z klas I i II oraz klasy III i IV w strojach komunijnych. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała odbędzie się błogosławieństwo wianków oraz ziół, a każde dziecko otrzyma nagrodę.
 • W poniedziałek zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 przy ul. Chroboka 9A.
 • W poniedziałek o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego.
 • W środę o godz. 17.00 zapraszamy na Godzinki, a o godz. 17.30 na Nowennę i Mszę Św.
 • W czwartek wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę Świętą szkolną o godz. 17.00. Prosimy o przypilnowanie dzieci w tym względzie.
 • W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Na nabożeństwo i Mszę Św. wieczorną zapraszamy wszystkich Parafian,
  a w szczególności osoby, które należą do „Margaretek” czyli Apostolstwa modlitw w intencji Kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. W czasie nabożeństwa odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia, będzie to spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci z księdzem opiekunem.
 • Młodzież zapraszamy na Zbrojownię w piątek o godz. 18.45.
 • W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 • W sobotę o godz. 8.00 do salki katechetycznej zapraszamy chłopców z klas II i III, którzy chcieliby zostać ministrantami oraz dziewczęta, które chcą zostać mariankami.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00 po niej Msza Św. w języku niemieckim, a około 17.45 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 • W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 9.00, która będzie sprawowana w intencji ks. Michała z okazji urodzin. Niech uczestnictwo w tej Eucharystii będzie dowodem wdzięczności za posługę w naszej parafii.
 • 20 czerwca odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii. Będziemy modlić się o ochronę kościoła i budynków mieszkalnych przed skutkami eksploatacji górniczej oraz o nowe powołania szczególnie z naszej parafii.
 • W sobotę, 23 czerwca, odbędzie się pielgrzymka do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa Łagiewnik. Zapisy i zaliczkę w wys. 10 zł przyjmujemy w zakrystii. Całkowity koszt wyniesie 50 zł. Przy zapisie należy podać PESEL i adres potrzebne do wykupienia ubezpieczenia. Osoby, które już się zapisały prosimy, aby uzupełniły dane. W związku z wejściem w życie RODO prosimy, aby na liście podpisać zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu zorganizowania pielgrzymki.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i Informator Parafialny.