Ogłoszenia - Uroczystość Trójcy Świętej - 27.05.2018
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Uroczystość Trójcy Świętej - 27.05.2018

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

27.05.2018

 

 • Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas przyjmowania Komunii Św. wielkanocnej. Jest to dzień pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 15.30.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Pierwszej Komunii Św. Dziękujemy Kapłanom, Rodzicom, szczególnie tym, którzy udekorowali kościół, Dzieciom Maryi, osobom dbającym o czystość naszej świątyni, Paniom Sabinie i Mirosławie za kompozycje kwiatowe oraz p. Urbańczykowi.
 • W poniedziałek o godz. 16.30 odbędzie się próba z s. Karoliną dla przedszkolaków oraz dzieci z klas I i II, które chcą sypać kwiaty lub nieść lilie w Boże Ciało i przez całą oktawę.
 • Obowiązkowa próba dla dzieci z kl. IV przygotowujących się do pierwszej rocznicy Komunii Św. odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.00. Dzieci przynoszą ze sobą książeczki „Drogi do nieba”.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • W środę zapraszamy na wieczorne nabożeństwa ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek, 31 maja, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Św. będą o godz. 7.00, 9.00, 12.00, 16.00 i 18.30. Msza Św. o godz. 9.00 będzie odprawiana między innymi w intencji dzieci z klas IV, które przeżywają rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci z klas III i IV przychodzą o godz. 8.45 w strojach komunijnych. Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w procesji teoforycznej. W tym roku procesja przejdzie ulicami starej części Miechowic: ul. Andersa, ul. Karbowską, ul. Warszawską (I ołtarz – ul. Warszawska 24), ul. Lema (II ołtarz – ul. Lema 3), ul. Drobczyka, ul. Karbowską (III ołtarz – ul. Karbowska 22), ul. Warszawską, ul. Zamkową (IV ołtarz – ul. Zamkowa 24), ul. Frenzla do kościoła. Do tej pory nie mamy potwierdzonych wszystkich ołtarzy. Zachęcamy, aby w procesji uczestniczyły dzieci z klas III i IV w strojach komunijnych, a młodsze dzieci sypały kwiatki przed Najświętszym Sakramentem. W tym dniu nie będzie nabożeństwa popołudniowego.
 • Udział w procesji niech będzie wyrazem naszej pobożności i wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie oraz zaproszeniem Boga do naszych domów. Bardzo prosimy, aby na ulicach, przez które przejdzie procesja, nie zostawiać samochodów oraz przyozdobić okna religijnymi obrazami i symbolami eucharystycznymi. Przyozdobienie okien jest także przyznaniem się do Jezusa Chrystusa. Już teraz z głębi serca dziękujemy wszystkim tym, którzy przygotują ołtarze i uświetnią naszą uroczystość.
 • W związku z Uroczystością Bożego Ciała prosimy o przyniesienie kwiatów, które dzieci będą sypać podczas procesji eucharystycznej.
 • W czerwcu zapraszamy naszych Parafian na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez całą dawną oktawę Bożego Ciała będą one odprawiane po Mszy Św. wieczornej i będą połączone z procesją teoforyczną wokół kościoła. Prosimy, aby w tych nabożeństwach brały udział dzieci sypiące kwiaty, dzieci z klas II oraz dzieci z klas III i IV w strojach komunijnych. Na zakończenie oktawy każde dziecko otrzyma nagrodę.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Świętą. W piątek po Mszy Św. porannej nabożeństwo do Serca Jezusowego, zaś wieczorem odbędzie się Eucharystia w intencji czcicieli Serca Jezusowego wraz z nabożeństwem wynagradzającym i procesją, w której obowiązkowo uczestniczą kandydaci do bierzmowania z kl. III Gimnazjum. Przed Mszą Św., od godz. 17.30, okazja do spowiedzi.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia, a młodzież na Zbrojownię o godz. 18.45.
 • W sobotę o godz. 8.00 do salki katechetycznej zapraszamy chłopców z klas II i III, którzy chcieliby zostać ministrantami oraz dziewczęta, które chcą zostać mariankami.
 • Odwiedziny naszych chorych Parafian odbędą się w sobotę, 2 czerwca, od godz. 8.00. Chorych można zgłosić w kancelarii lub w zakrystii.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 • Zachęcamy do udziału w ostatnich nabożeństwach majowych.
 • Niebawem rozpoczynamy prace związane z prostowaniem plebanii i domu katechetycznego. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.
 • W sobotę, 23 czerwca, odbędzie się pielgrzymka do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa Łagiewnik. Zapisy i zaliczkę w wys. 10 zł przyjmujemy w zakrystii. Całkowity koszt wyniesie 50 zł.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, „Głosu Krzyża” i Informator Parafialny.