Ogłoszenia - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 20.05.2018
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 20.05.2018

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

20.05.2018

 

 • W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego przeżywamy w naszej parafii Pierwszą Komunię Świętą. Serdecznie witamy wszystkich zaproszonych gości. O godz. 15.00 zostanie odprawione nabożeństwo majowe z udziałem dzieci pierwszokomunijnych. Kolekta jest przeznaczona na cele naszej parafii: spłacenie mebli i konfesjonałów w naszej świątyni. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Przez cały Biały Tydzień dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami uczestniczą w nabożeństwach majowych i wieczornej Eucharystii. Dzieci przychodzą w strojach komunijnych przed dom katechetyczny o godz. 17.15. Dzieci, które wyjeżdżają na Zieloną Szkołę obowiązkowo uczestniczą we Mszach Św. do czwartku włącznie, zaś dzieci, które nie wyjeżdżają będą chodzić do kościoła do piątku. Pamiątki I Komunii Św. dzieci otrzymają w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
 • W poniedziałek obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
 • W poniedziałek o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie w ramach kręgu biblijnego.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • Spotkanie formacyjne dla chłopców z klas VII Szkoły Podstawowej i II Gim. odbędzie się we wtorek o godz. 18.45.
 • W środę, 23 maja, odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Można wpisywać się na listę w zakrystii. Przypominamy, że koronkę w intencji parafii, I Synodu Diecezji Gliwickiej i o nowe powołania do służby w Kościele można odmówić w dowolnym miejscu.
 • Spotkanie formacyjne dla uczniów klas VI Szkoły Podstawowej odbędzie się w środę o godz. 16.30.
 • W środę zapraszamy na wieczorne nabożeństwa ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek, 24 maja, obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wszystkie dzieci, a w szczególności dzieci z klas II zapraszamy na Mszę Św. szkolną o godz. 17.00.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątek o godz. 15.30 zapraszamy wszystkich seniorów na spotkanie w ramach Klubu Seniora, zaś o godz. 18.30 zapraszamy małżeństwa na spotkanie Kręgu Małżeństw Katolickich.
 • W sobotę o godz. 8.00 do salki katechetycznej zapraszamy chłopców z klas II i III, którzy chcieliby zostać ministrantami. Dziewczęta, które chcą zostać mariankami zapraszamy na spotkanie w przyszłą sobotę o godz. 8.00.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od godz. 17.00 do godz. 17.30.
 • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Świętej. Jest to dzień pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich.
 • Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach majowych. Spotykamy się od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30.
 • Przypominamy, że pierwszą rocznicę I Komunii Św. będziemy obchodzić w Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej o godz. 9.00. Obowiązkowa próba dla dzieci z klas IV przeżywających rocznicę odbędzie się 28 maja o godz. 16.00. Dzieci przynoszą ze sobą książeczki „Drogi do nieba”.
 • Młodzież naszej parafii zachęcamy do wzięcia udziału w XXII Spotkaniu Młodych Lednica 2000. Pola Lednickie
  w tym roku zapełnią się młodzieżą 2 czerwca. Nasza parafia włączy się w tę inicjatywę z naszymi Siostrami Elżbietankami. Wyjazd organizuje wspólnota Sióstr z Katowic i weźmie w nim udział siostra Karolina. Młodych, którzy chcieliby wyjechać wraz z Siostrami prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii. Należy podać swój pesel, adres i wpłacić zaliczkę w wysokości 40 zł. Całkowity koszt wyjazdu 100 zł. Wyjazd o północy z 1/2 czerwca.
 • Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, w związku z tym bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy. W tym roku procesja przejdzie ulicami starej części Miechowic: ul. Andersa, ul. Karbowską, ul. Warszawską (I ołtarz – ul. Warszawska 24), ul. Lema (II ołtarz – ul. Lema 3), ul. Drobczyka, ul. Karbowską (III ołtarz – ul. Karbowska 22), ul. Warszawską, ul. Zamkową (IV ołtarz – ul. Zamkowa 24), ul. Frenzla do kościoła. Prosimy, aby chętne rodziny potwierdziły w najbliższych dniach, że przygotują ołtarze na Boże Ciało. Prosimy także o przyniesienie kwiatów, które dzieci będą sypać podczas procesji eucharystycznej. Już dzisiaj zachęcamy, aby w procesji uczestniczyły dzieci komunijne, dzieci z klas IV, a młodsze dzieci sypały kwiatki przed Najświętszym Sakramentem.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i Informator Parafialny.