Ogłoszenia - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 13.05.2018
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 13.05.2018

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

13.05.2018

 

 • Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, jest to także 13 dzień maja. W związku z tym nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 15.30, ale wszystkich Parafian zapraszamy o godz. 17.00 na nabożeństwo fatimskie przy grocie i procesję wokół kościoła. Chcemy w ten sposób oddać Matce Bożej pod ochronę naszą świątynię oraz inne obiekty należące do naszej parafii tak bardzo dotknięte szkodami górniczymi. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele naszej parafii - zakupienie opału do świątyni. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać.
 • Rozpoczęliśmy nowennę do Ducha Świętego, będziemy ją odmawiać codziennie w ramach nabożeństw popołudniowych. Za pobożny i publiczny udział można zyskać odpust częściowy.
 • W poniedziałek o godz. 15.00 zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosier­dzia” przy skrzyżowaniu ul. Francuskiej i Wiosny Ludów.
 • Obowiązkowa próba dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w poniedziałek, 14 maja o godz. 16.00. Dzieci przynoszą ze sobą „Drogi do nieba” i świece.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • Spotkanie formacyjne dla dziewcząt z klas VII Szkoły Podstawowej i II Gim. odbędzie się we wtorek o godz. 18.45.
 • W środę zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • W środę, 16 maja, zapraszamy wszystkich czcicieli Św. Jana Pawła II na nabożeństwo majowe oraz na Mszę Św. wieczorną i ucałowanie relikwii.
 • Wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej zapraszamy na Mszę Świętą szkolną w czwartek o godz. 17.00. Dzieci z klas III i starsze przynoszą ze sobą książeczki „Droga do Nieba”.
 • Ostatnie spotkanie z przedstawicielem biura podróży przed parafialną pielgrzymką do Włoch odbędzie się 17 maja (czwartek). Na tym spotkaniu należy uregulować cały koszt pielgrzymki. Zrezygnowały 4 osoby i jest możliwość zapisania się na ich miejsce. Jeśli są chętni prosimy o kontakt z ks. Joachimem.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy także na nabożeństwo majowe połączone z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia i ku czci Św. s. Faustyny oraz na wieczorną Eucharystię wraz z ucałowaniem jej relikwii.
 • W piątek o godz. 18.45 zapraszamy młodzież na spotkanie w ramach „Zbrojowni”.
 • Trzecia nauka przedmałżeńska odbędzie się w piątek, 18 maja o godz. 19.00, w domu parafialnym.
 • W sobotę o godz. 8.00 do salki katechetycznej zapraszamy chłopców z klas II i III, którzy chcieliby zostać ministrantami oraz dziewczęta, które chcą zostać mariankami.
 • W sobotę odbędzie się spowiedź dla dzieci przed I Komunią Św. Dziewczęta przyjdą o godz. 9.00, a chłopcy o godz. 10.30. Spowiedź dla rodziców dzieci komunijnych przed każdą Mszą Św., w środę od godz. 17.00 oraz w sobotę od godz. 16.00.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.30.
 • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godzinie 9.00 w naszej parafii będzie miała miejsce uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo prosimy stałych bywalców tej Mszy Św., aby wybrali inne godziny uczestnictwa w Eucharystii. Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci pierwszokomunijnych o godz. 15.00. Kolekta będzie przeznaczona na cele naszej parafii: spłacenie mebli i konfesjonałów w naszej świątyni. Do spłaty pozostało jeszcze 15 000 zł.
 • Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach majowych. Spotykamy się od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30.
 • 23 maja odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Można wpisywać się na listę w zakrystii. Przypominamy, że koronkę w intencji parafii, I Synodu Diecezji Gliwickiej i o nowe powołania do służby w Kościele można odmówić w dowolnym miejscu.
 • Pierwszą rocznicę I Komunii Św. będziemy obchodzić w Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej o godz. 9.00. Próba dla dzieci przeżywających rocznicę odbędzie się 28 maja o godz. 16.00.
 • Młodzież naszej parafii zachęcamy do wzięcia udziału w XXII Spotkaniu Młodych Lednica 2000. Pola Lednickie w tym roku zapełnią się młodzieżą 2 czerwca. Nasza parafia włączy się w tę inicjatywę z naszymi Siostrami Elżbietankami. Wyjazd organizuje wspólnota Sióstr z Katowic i weźmie w nim udział siostra Karolina. Młodych, którzy chcieliby wyjechać wraz z Siostrami prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii. Należy podać swój pesel, adres i wpłacić zaliczkę w wysokości 40 zł. Całkowity koszt wyjazdu 100 zł. Wyjazd o północy z 1/2 czerwca.
 • Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, w związku z tym bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy. W tym roku procesja przejdzie ulicami starej części Miechowic: ul. Andersa, ul. Karbowską, ul. Warszawską (I ołtarz – ul. Warszawska 24), ul. Gołąbka (II ołtarz – ul. Gołąbka 3), ul. Drobczyka, ul. Karbowską (III ołtarz – ul. Karbowska 22), ul. Warszawską, ul. Zamkową (IV ołtarz – ul. Zamkowa 24), ul. Frenzla do kościoła. Prosimy, aby chętne rodziny potwierdziły w najbliższych dniach, że przygotują ołtarze na Boże Ciało. Prosimy także o przyniesienie kwiatów, które dzieci będą sypać podczas procesji eucharystycznej. Już dzisiaj zachęcamy, aby w procesji uczestniczyły dzieci przygotowujące się do komunii, dzieci z klas IV, a młodsze dzieci sypały kwiatki przed Najświętszym Sakramentem.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.