Ogłoszenia - VI Niedziela Wielkanocna - 06.05.2018
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - VI Niedziela Wielkanocna - 06.05.2018

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

06.05.2018

 

 • Przeżywamy VI niedzielę wielkanocną. O godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe, w przypadku słonecznej pogody odprawimy je przy naszej grocie. Kolekta będzie przeznaczona na zapłacenie ryczałtu na rzecz diecezji i seminarium, zaś przed kościołem odbędzie się zbiórka na Caritas. Za wszelkie ofiary składamy – Bóg zapłać.
 • Dziękujemy parafialnemu Caritas, młodzieży oraz wszystkim, którzy przygotowali Parafialny Dzień Chorego w naszej parafii. Dziękujemy również naszym chorym i starszym Parafianom za przybycie, modlitwę i spędzony wspólnie z nami czas.
 • W poniedziałek, wtorek i środę będziemy przeżywać dni modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. W poniedziałek i we wtorek procesje odbędą się w ramach nabożeństw majowych, a w środę po Mszy Św. wieczornej.
 • Obowiązkowa próba dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w poniedziałek, 7 maja o godz. 16.00. Dzieci przynoszą ze sobą „Drogi do nieba” i zeszyty z katechez w salce.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • Spotkanie formacyjne dla chłopców z klas VII Szkoły Podstawowej i II Gimnazjum odbędzie się we wtorek o godz. 18.45.
 • W środę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i na Eucharystię wraz z nabożeństwem w ramach dni krzyżowych.
 • Wyjazd na pielgrzymkę na Ziemię Lubelską w czwartek, 10 maja o godz. 5.00. Autobus będzie stał przy ul. Andersa. Prosimy o uregulowanie całości należności przed wyjazdem.
 • Wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej zapraszamy na Mszę Świętą szkolną w czwartek o godz. 17.00. Dzieci z klas III i starsze przynoszą ze sobą książeczki „Droga do Nieba”.
 • W czwartek, 10 maja o godz. 18.30, odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
 • Od piątku, 11 maja, rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego. Za pobożny i publiczny udział można zyskać odpust częściowy.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia. Będzie to spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci z księdzem opiekunem.
 • W piątek o godz. 18.45 zapraszamy młodzież na spotkanie w ramach „Zbrojowni”.
 • Druga nauka przedmałżeńska odbędzie się w piątek, 11 maja o godz. 19.00, w domu parafialnym.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od godz. 16.00 do 17.00, a po niej Msza Św. w języku niemieckim.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, będzie to także 13 dzień maja. W związku z tym nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 15.30, ale wszystkich Parafian zapraszamy o godz. 17.00 na nabożeństwo fatimskie przy grocie i procesję wokół kościoła. Chcemy w ten sposób oddać Matce Bożej pod ochronę naszą świątynię oraz inne obiekty należące do naszej parafii tak bardzo dotknięte szkodami górniczymi.
 • 23 maja odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Można wpisywać się na listę w zakrystii. Przypominamy, że koronkę w intencji parafii, I Synodu Diecezji Gliwickiej i o nowe powołania do służby w Kościele można odmówić w dowolnym miejscu.
 • Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach majowych. Spotykamy się od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, za wyjątkiem II soboty miesiąca – po Mszy Świętej w języku niemieckim, około godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 15.30, za wyjątkiem II niedzieli miesiąca. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, poszczególne nabożeństwa ofiarujemy w intencji mieszkańców konkretnych ulic i domów. Chcemy także prosić Matkę Bożą o szczególną opiekę w związku ze skutkami eksploatacji węglowej na terenie naszej parafii. Zapraszamy wszystkich wiernych.
 • Już dziś informujemy, że pierwszą rocznicę I Komunii Św. będziemy obchodzić w Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej o godz. 9.00. Próba dla dzieci przeżywających rocznicę odbędzie się 28 maja o godz. 16.00.
 • Młodzież naszej parafii zachęcamy do wzięcia udziału w XXII Spotkaniu Młodych Lednica 2000. Pola Lednickie w tym roku zapełnią się młodzieżą 2 czerwca. Nasza parafia włączy się w tę inicjatywę z naszymi Siostrami Elżbietankami. Wyjazd organizuje wspólnota Sióstr z Katowic i weźmie w nim udział siostra Karolina. Młodych, którzy chcieliby wyjechać wraz z Siostrami prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii. Należy podać swój pesel, adres i wpłacić zaliczkę w wysokości 40 zł. Całkowity koszt wyjazdu 100 zł. Wyjazd o północy z 1/2 czerwca.
 • Ostatnie spotkanie z przedstawicielem biura podróży przed parafialną pielgrzymką do Włoch odbędzie się 17 maja (czwartek). Na tym spotkaniu należy uregulować cały koszt pielgrzymki. Zrezygnowały 4 osoby i jest możliwość zapisania się na ich miejsce. Jeśli są chętni prosimy o kontakt z ks. Joachimem.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.