Ogłoszenia - V Niedziela Wielkanocna - 29.04.2018
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - V Niedziela Wielkanocna - 29.04.2018

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

29.04.2018

 

 • Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 • Od wtorku rozpoczynamy miesiąc maj. Wszystkich Parafian zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Od poniedziałku do soboty nabożeństwa będą odprawiane o godz. 17.30, za wyjątkiem II soboty miesiąca – po Mszy Świętej w języku niemieckim, około godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 15.30. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, poszczególne nabożeństwa będziemy ofiarować w intencji mieszkańców konkretnych ulic i domów. Plan znajduje się w Informatorze Parafialnym. Chcemy także prosić Matkę Bożą o szczególną opiekę w związku ze skutkami eksploatacji węglowej na terenie naszej parafii. Zapraszamy wszystkich wiernych.
 • W środę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i na Eucharystię.
 • W czwartek, 3 maja, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Jest to dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji. O godz. 9.00 zapraszamy na Mszę Św. w intencji Ojczyzny.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Świętą. W piątek po porannej Mszy Św. odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa, zaś nabożeństwo wynagradzające połączone będzie z nabożeństwem majowym. W sobotę po porannej Mszy Św. oddamy całą naszą parafię pod opiekę Niepokalanego Serca NMP.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia. Będzie to spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego z księdzem opiekunem.
 • Kandydatom do bierzmowania przypominamy o miesięcznej spowiedzi i udziale w nabożeństwach majowych. W piątek na nabożeństwo majowe i Mszę Św. wieczorną przychodzą uczniowie z klas VI i VII Szkoły Podstawowej oraz II gimnazjalnych. Okazja do spowiedzi od godz. 17.30.
 • W piątek o godz. 18.45 zapraszamy młodzież na spotkanie w ramach „Zbrojowni”.
 • W maju rozpoczynamy cykl nauk przedmałżeńskich. Pierwsza nauka odbędzie się w piątek, 4 maja, o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 • W sobotę, 5 maja od godz. 8.00, odbędą się odwiedziny naszych chorych Parafian.
 • Zapraszamy wszystkich starszych i chorych Parafian w sobotę, 5 maja o godz. 13.00, na kolejny Parafialny Dzień Chorego. W tym dniu zostanie odprawiona Msza Św. wraz z błogosławieństwem lourdzkim. Po Mszy Św. zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie przy kawie i cieście. Prosimy rodziny, krewnych lub sąsiadów o umożliwienie przybycia naszych Parafian do kościoła.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od godz. 17.00 do 17.30.
 • Obowiązkowa próba dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w poniedziałek, 7 maja o godz. 16.00. Dzieci przynoszą ze sobą „Drogi do nieba” i zeszyty z katechez w salce.
 • Już dziś informujemy, że pierwszą rocznicę I Komunii Św. będziemy obchodzić w Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej o godz. 9.00. Próba dla dzieci przeżywających rocznicę odbędzie się 28 maja o godz. 16.00.
 • Młodzież naszej parafii zachęcamy do wzięcia udziału w XXII Spotkaniu Młodych Lednica 2000. Pola Lednickie w tym roku zapełnią się młodzieżą 2 czerwca. Nasza parafia włączy się w tę inicjatywę z naszymi Siostrami Elżbietankami. Wyjazd organizuje wspólnota sióstr z Katowic i weźmie w nim udział siostra Karolina. Młodych, którzy chcieliby wyjechać wraz z Siostrami prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii. Należy podać swój pesel, adres i wpłacić zaliczkę w wysokości 40 zł. Całkowity koszt wyjazdu 100 zł. Wyjazd o północy z 1/2 czerwca.
 • Ostatnie spotkanie z przedstawicielem biura podróży przed parafialną pielgrzymką do Włoch odbędzie się 17 maja (czwartek). Na tym spotkaniu należy uregulować cały koszt pielgrzymki. Zrezygnowały 4 osoby i jest możliwość zapisania się na ich miejsce. Jeśli są chętni prosimy o kontakt z ks. Joachimem.
 • Bardzo prosimy o uregulowanie całości należności za pielgrzymkę do Sanktuariów Ziemi Lubelskiej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, „Głosu Krzyża” oraz Informator Parafialny.