Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza - 22.04.2018
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza - 22.04.2018

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

DOBREGO PASTERZA

Światowy Dzień Modlitw o Powołania

22.04.2018

 

 • W dzisiejszą niedzielę przypada światowy dzień modlitw o powołania, który rozpocznie tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. O godz. 15.30 nieszpory połączone z modlitwą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy na nie wszystkich Parafian, a w szczególności osoby należące do „Margaretek” i te, którym powołania kapłańskie, zakonne i misyjne leżą na sercu.
 • W tym tygodniu odbędzie się katecheza przygotowująca dzieci z klas III do I Komunii Świętej.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • Spotkanie formacyjne dla dziewcząt z klas VII Szkoły Podstawowej i II Gimnazjum odbędzie się we wtorek o godz. 18.45.
 • W środę, 25 kwietnia, odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Będziemy modlić się w intencji naszej parafii, I Synodu Gliwickiego, o nowe powołania do służby w Kościele szczególnie z naszej parafii, o pomyślny przebieg i zakończenie wszelkich spraw związanych z remontami i likwidacją szkód górniczych oraz o ochronę naszego kościoła przed skutkami eksploatacji.
 • W środę o godz. 17.00 zapraszamy na Godzinki, a o godz. 17.30 na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i na Eucharystię. Zachęcamy do składania w zakrystii intencji modlitewnych, które są odczytywane przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w czasie Mszy Św. wieczornej.
 • W czwartek wszystkich uczniów ze Szkoły Podstawowej zapraszamy na Mszę Świętą szkolną o godz. 17.00. Dzieci z klas III i starsze przynoszą ze sobą książeczki „Droga do Nieba”.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątek, 27 kwietnia o godz. 17.00, odbędzie się odbiór strojów komunijnych dla chłopców, a o godz. 18.30 dla dziewczynek.
 • W piątek o godz. 18.45 zapraszamy młodzież na spotkanie w ramach „Zbrojowni”.
 • Chłopców z klas III, którzy chcieliby zostać ministrantami i dziewczęta, które chciałyby zostać mariankami zapraszamy na spotkanie w domu katechetycznym w sobotę o godz. 8.00.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od godz. 17.00 do 18.00.
 • Już dzisiaj zapraszamy wszystkich starszych i chorych Parafian, 5 maja o godz. 13.00, na kolejny Parafialny Dzień Chorego. W tym dniu zostanie odprawiona Msza Św. wraz z błogosławieństwem lourdzkim. Po Mszy Św. zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie przy kawie i cieście. Prosimy rodziny, krewnych lub sąsiadów o umożliwienie przybycia naszych Parafian do kościoła.
 • Od 10 do 12 maja chcemy zorganizować pielgrzymkę do Sanktuariów ziemi lubelskiej. Plan i szczegółowe informacje umieszczone są w gablotkach. Koszt 400 zł. Zapisy u ks. Michała. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Przy zapisie należy podać PESEL i adres potrzebne do wykupienia ubezpieczenia. Osoby zapisane proszone są o wpłatę należności.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.