Ogłoszenia - II Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego - 08.04.2018
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - II Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego - 08.04.2018

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

08.04.2018

 


 • Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy Św. odmawiamy modlitwę do Św. siostry Faustyny. Zachęcamy także do ucałowania jej relikwii. O godz. 14.30 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone ze spektaklem teatralnym
  w wykonaniu młodzieżowej grupy teatralnej. Nabożeństwo zakończymy ucałowaniem relikwii s. Faustyny. W dniu dzisiejszym za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego, można zyskać odpust zupełny pod zwyczajnymi warunkami. Kolekta przeznaczona jest na cele Parafii – zapłacenie ubezpieczenia wszystkich obiektów parafialnych. Po każdej Mszy Świętej odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Caritas.
 • Liturgiczne obchody uroczystości Zwiastowania Pańskiego odbędą się w poniedziałek, 9 kwietnia; będzie to Dzień Świętości Życia. W związku z tym zachęcamy naszych Parafian do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Podczas Mszy Św. wieczornej podziękujemy za tych, którzy do tej pory podjęli się tego szczytnego dzieła. Na ołtarzu będzie można złożyć nowe, wypełnione formularze. Msze Św. będą odprawione o godz. 6.30, 9.00 i 18.00.
 • Dzieci z klas III mają w tym tygodniu swoją katechezę przygotowującą do I Komunii Św., na którą przynoszą książeczkę „Drogę do Nieba”.
 • W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie w ramach kręgu biblijnego.
 • Spotkanie formacyjne dla dziewcząt z klas VII Szkoły Podstawowej i II Gimnazjum odbędzie się we wtorek o godz. 18.45
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • W środę o godz. 17.00 zapraszamy na Godzinki, a o godz. 17.30 na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i na Eucharystię. Zachęcamy do składania w zakrystii intencji modlitewnych, które są odczytywane przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w czasie Mszy Św. wieczornej.
 • W czwartek zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę Świętą szkolną o godz. 17.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą skarbonek z jałmużną wielkopostną.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia, będzie to jednocześnie spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci z księdzem opiekunem.
 • W piątek na wieczorną Mszę Św. i nabożeństwo zapraszamy wszystkich czcicieli MB Fatimskiej.
 • W piątek o godz. 18.45 zapraszamy młodzież na spotkanie w ramach „Zbrojowni”.
 • W sobotę o godz. 9.15 do salki katechetycznej zapraszamy dzieci w ramach dziecięcego koła misyjnego.
 • Chłopców z klas III, którzy chcieliby zostać ministrantami i dziewczęta, które chciałyby zostać mariankami zapraszamy na spotkanie w domu katechetycznym w sobotę o godz. 8.00.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od godz. 16.00 do 17.00, a po niej Msza Św. w języku niemieckim.
 • Odwiedziny naszych chorych Parafian odbędą się w sobotę, 14 kwietnia od godz. 8.00. Chorych można zgłosić w kancelarii lub w zakrystii.
 • 25 kwietnia odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Można wpisywać się na listę w zakrystii.
 • Od 10 do 12 maja chcemy zorganizować pielgrzymkę do Sanktuariów ziemi lubelskiej. Plan i szczegółowe informacje umieszczone są w gablotkach. Koszt 400 zł. Zapisy u ks. Michała. Przy zapisie należy podać PESEL i adres potrzebne do wykupienia ubezpieczenia.
 • Już dzisiaj zapraszamy wszystkich starszych i chorych Parafian, 5 maja o godz. 13.00, na kolejny Parafialny Dzień Chorego. W tym dniu zostanie odprawiona Msza Św. wraz z błogosławieństwem lourdzkim. Po Mszy Św. zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie przy kawie i cieście. Prosimy rodziny, krewnych lub sąsiadów o umożliwienie przybycia naszych Parafian do kościoła.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.