Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa - 01.04.2018
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa - 01.04.2018

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

PANA JEZUSA

01.04.2018

 


 • Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa. Wszystkich Parafian i Gości zachęcamy do chrześcijańskiego i radosnego przeżywania Świąt Wielkanocnych, a zarazem zapraszamy na spektakl w wykonaniu dziecięcej grupy teatralnej o godz. 15.00. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na cele naszej parafii – spłacenie mebli, które już są w zakrystii u ministrantów i Marianek oraz konfesjonałów. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać! Członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 14.30.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Triduum Paschalnego. Dziękujemy Kapłanom za posługę w konfesjonale i za wszelkie zaangażowanie, Siostrom Zakonnym, Nadzwyczajnym Szafarzom Najświętszego Sakramentu, Paniom, które udekorowały kwiatami ołtarze, osobom sprzątającym kościół, Panom, którzy budowali Ciemnicę i Boży Grób, Panom kościelnym, młodzieży za spektakl teatralny i czuwania, Dzieciom Maryi, Służbie Liturgicznej, orkiestrze, organistom, chórowi parafialnemu na czele z Panią Dyrygent za śpiewy podczas adoracji i w czasie liturgii, grupom parafialnym za adoracje, Piekarni Kwapisz za chleb i bułki, a także wszystkim Parafianom za modlitwę, ofiary na kwiaty i dekoracje świąteczne oraz udział w tych najważniejszych dniach całego roku liturgicznego.
 • Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia, na którą zapraszamy codziennie o godz. 15.00.
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. zostaną odprawione w porządku niedzielnym. W tym dniu odbędzie się zbiórka na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Nie będzie nieszporów.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • W środę o godz. 17.00 zapraszamy na Godzinki, a o godz. 17.30 na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania w zakrystii intencji modlitewnych, które są odczytywane przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w czasie Mszy Św. wieczornej.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Świętą. W czwartek po Mszy Św. modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. W piątek po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu. W sobotę powierzymy naszą parafię Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę Św. szkolną. Bardzo prosimy rodziców o przypilnowanie swoich pociech.
 • Za tydzień obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy Św. będzie możliwość ucałowania relikwii Św. siostry Faustyny. Odbędzie się także zbiórka do puszek na rzecz na Caritas. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone ze spektaklem w wykonaniu młodzieżowej grupy teatralnej i ucałowaniem relikwii Świętej siostry Faustyny.
 • Liturgiczne obchody uroczystości Zwiastowania Pańskiego zostały przeniesione na 9 kwietnia; będzie to Dzień Świętości Życia. W związku z tym zachęcamy naszych Parafian do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Podczas Mszy Św. wieczornej podziękujemy za tych, którzy podjęli się do tej pory tego szczytnego dzieła. Na ołtarzu będzie można złożyć nowe, wypełnione formularze. Msze Św. będą odprawione o godz. 6.30, 9.00 i 18.00.
 • Od 10 do 12 maja chcemy zorganizować pielgrzymkę do Sanktuariów ziemi lubelskiej. Plan i szczegółowe informacje umieszczone są w gablotkach. Koszt 400 zł. Zapisy u ks. Michała. Przy zapisie należy podać PESEL i adres potrzebne do wykupienia ubezpieczenia.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.

 

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy niech Zmartwychwstały Pan błogosławi
w codziennym życiu i obowiązkach, darzy potrzebnym zdrowiem i radością. Życzymy tej mocy
i wsparcia Ducha Świętego w drodze do własnego, ciągłego powstania z grobu swoich słabości. Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem odnowi i umocni naszą wiarę, wleje w nasze serca nadzieję oraz da niepowtarzalną radość i moc.