MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ W CIESZYNIE, 22.03.2018 r.
Start Aktualności MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ W CIESZYNIE, 22.03.2018 r.
MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ W CIESZYNIE, 22.03.2018 r.
wtorek, 27 marca 2018 11:00

 

W dniu 22.03.2018 r., z naszej parafii odbył się wyjazd na Misterium Męki Pańskiej wystawione w Teatrze Cieszyńskim. Podobny wyjazd miał miejsce w styczniu, ale wtedy udano się na jasełka. Tak niedawno cieszyliśmy się narodzinami naszego Pana, a tu tymczasem trwamy od 14 lutego w atmosferze Wielkiego Postu i wchodzimy w misterium cierpienia Chrystusa, uczestnicząc w nabożeństwach: Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach. Jesteśmy również po rekolekcjach wielkopostnych, które wygłosił pochodzący z naszej parafii franciszkanin o. Zachariasz Kowalski. By jeszcze bardziej zrozumieć miłość Boga do nas, nasi Parafianie wzięli udział w pięknym misterium mówiącym o męce naszego Pana.

Sztuka wystawiona w teatrze w Cieszynie, zagrana przez tych samych aktorów, którzy brali udział w jasełkach, wielu z nas napełniła wspaniałymi przeżyciami duchowymi, a to wszystko dzięki temu, że reżyser owego przedstawienia - siostra zakonna Jadwiga - i aktorzy wczuli się w wielką i cudowną tajemnicę miłości Chrystusa do nas i Jego cierpienia dla naszego zbawienia. Występ został odebrany przez widownię jako na bardzo wysokim poziomie, zarówno pod względem tekstu, jak i choreografii. Odegrane sceny w profesjonalny, a zarazem głęboko duchowy sposób przeniosły widza w atmosferę tamtych wydarzeń, które miały miejsce 2000 lat temu. Wielu z tych, którzy udali się do Cieszyna wypowiadało się bardzo pozytywnie na temat obejrzanej sztuki, mówiąc o wspaniałych przeżyciach estetycznych, a przede wszystkim duchowych. Wypowiadali się m.in., że przedstawienie pomogło bardziej wejść w tekst biblijny mówiący o Męce Pańskiej.